Skocz do zawartości

Obsada 112l...


seba11645
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka miesiecy temu założyłem 112l akwarium.... I chciałbym żebyście ocenili moją obsade...

Ośwetlenie 18w

Plastikowe rośliny

Java fern -żywa ale nie wiem ile wytrzyma

1 samica gurami

1 samiec molinezji i 2 samice

1 samiec gupika i 2 samice

1 danio pręgowane

1 kirysek

1 glonojad

9 zwinnik jarzeniec...

I jeszcze jedno 14l akwarium a w nim 40 narybku molinezji i 5 gupika i 10 krewetek Red Cherry....

I nie wiem czy taka obsada pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe rośliny

Wywal je jak najszybciej!!!!!!!! Mogą zmieniać parametry wody. 

Masz beznadziejną obsadę.

Molinezje,gupiki, danio, to ryby stadne (min 10szt)

Gurami i zwinniki oddaj, nie nadaje się do reszty obsady (złe parametry wody)

Gupików i molinezji nie powinno się trzymać razem gdyż mogą się krzyżować (zdarza się to rzadko ale jednak się zdarza), a z takiej krzyżówki wychodzi g*wno (taki mieszaniec umiera po tygodniu lub jest niepełnosprawny) 

Molinezje nie mogą być ze zwinnikami (zupełnie inne parametry)

 

 

 

I jeszcze jedno 14l akwarium a w nim 40 narybku molinezji i 5 gupika i 10 krewetek Red Cherry.... I nie wiem czy taka obsada pasuje...

TAKA OBSADA NIE PASUJE!!!!!!!!! Minimalne akwarium na jakiekolwiek ryby to 20l!!! W tym akwarium możesz co najwyżej zostawić krewetki, te gupiki przenieś do 112l.

 

Daj zdjęcia akwarium i podaj parametry wody jaką masz w akwarium (parametry kranówy znajdziesz na stronie wodociągów)

Opisz akwarium w ten sposób:

 

Wymiary:
Oświetlenie: 
Filtracja:
Ozdoby:
Podłoże: 
Nawożenie: 
Napowietrzanie: 
Technika CO2: 
Parametry wody: 
Flora:
Fauna:

 

Ps. Kranówka przed wlaniem do akwarium powinna odstać 24h

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 samica gurami 1 samiec molinezji i 2 samice 1 samiec gupika i 2 samice 1 danio pręgowane 1 kirysek 1 glonojad 9 zwinnik jarzeniec...

Jakie gurami i jakie kiryski ?

Najmniej do tej obsady pasuje zwinnik jarzeniec ponieważ preferuje zupełnie odmienne parametry wody.

Najlepiej jak byś podał takie parametry wody jak ph, gh, kh, a wtedy będzie można powiedzieć jakie ryby w tym akwarium mogłyby zostać.

 

Plastikowe rośliny
Takie rośliny to jest porażka akwarystyki.

 

I jeszcze jedno 14l akwarium a w nim 40 narybku molinezji i 5 gupika i 10 krewetek Red Cherry....
W miarę dorastania narybku powinieneś go przenosić do odpowiednio większego akwarium. Jesli będzie dorastał w tak małym 14 litrowym akwarium wczesniej czy później zacznie karłowacieć, a poza tym będzie Ci coraz ciężej przy takiej ilości ryb w tak małym zbiorniku utrzymać stabilne parametry wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te wszystkie rośliny to plastik ? Szkoda że nie dałeś piasku na dno, miałbyś wtedy większe możliwości co do obsady, a tak kiryski i wiele innych gatunków ryb dennych odpada.

Gurami - widzę że to Trichogaster trichpterus gold. O kirysa już nie pytam bo przy tym podłożu nie powinno go tam w ogóle być. Szkoda że nie podałeś parametrów wody można by wtedy tą obsadę poprawnie skorygować. No i oczywiście plastikowe rośliny powinny być niezwłocznie zastąpione żywymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...