Skocz do zawartości

Zakup filtra RO3 - kilka pytań


Motorniczy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję zakupić filtr RO3 i mam kilka pytań

 

Planuje robić podmiany 100% z RO dlatego

 

1. Czy wodą z filtra RO3 bedzie tzw wodą destylowaną czyli KH,GH itp bliskie 0 ? 

2. Czy wodę RO po dodaniu minerałów które są powszechnie dostępne również trzeba nawozić różnymi odżywkami w płynie jak mikro i makro ?

3. Jaki mineralizator/dodatek/uzdatniacz do wody RO polecacie ?

4. Jak zbić pH wody RO 

 

Pytanie główne czy warto kupować RO3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Generalnie tak, chociaż u mnie jest tak: gh-2 kh-4

2. Po co ci te minerały? Jak chcesz mieć filtr ro do akwariów to minerały nie są potrzebne.

3. Po co ci mineralizator zamierzasz pić tą wodę? 

4. Np. szyszki olchy.

 

Jeżeli masz złą kranówę lub chcesz trzymać ryby które są wrażliwe na wodę (np. pielęgnice) to warto.

 

Ps. Przy kupnie filtra ro3 zwróć uwagę na jego przepustowość (ja mam 10l/godz, to szybko jak na ro3, przepustowość zależy też od ciśnienia jakie masz w domu). Przy zakupie zwróć uwagę na to czy w zestawie jest wszystko potrzebne do zamontowania ro3.

 

Polecam lekturę: http://forum.superakwarium.pl/topic/43761-filtr-ro-ma%C5%82y-poradnik/

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Nie, nigdy nie będzie RO wodą destylowaną bo jest inaczej otrzymywana.

       Będą miały tylko podobne parametry. Każdy prawidłowo działający system RO powinien wytworzyć wodę o zerowych twardościach.

Ad 2. Odżywki w płynie mikro i makro to są nawozy, tak trzeba będzie, o samej wodzie rośliny nie przeżyją.

Ad 3. Nie wiem, nie stosuje.

Ad 4. Torf, szyszki, kwas.

 

 

 

1. Generalnie tak, chociaż u mnie jest tak: gh-2 kh-4

Masz problem ze Swoim filtrem. Nie wiem ile go masz ale u mnie po ponad roku użytkowania membrany twardości nie były wykrywalne a tygodniowo idzie mi około 100L RO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz problem ze Swoim filtrem. Nie wiem ile go masz ale u mnie po ponad roku użytkowania membrany twardości nie były wykrywalne a tygodniowo idzie mi około 100L RO...
Mi to w sumie nie przeszkadza i tak będę musiał mieszać z kranówą i szyszki dawać.  Nie wiem ile mój filtr był eksploatowany gdyż kupiłem używany na allegro. Ale mi na razie wystarcza. Jak przestanie wystarczać to kupie ro4 lub ro5, albo wymienię membranę. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję zakupić filtr RO3 i mam kilka pytań

 

Planuje robić podmiany 100% z RO dlatego

 

1. Czy wodą z filtra RO3 bedzie tzw wodą destylowaną czyli KH,GH itp bliskie 0 ? 

2. Czy wodę RO po dodaniu minerałów które są powszechnie dostępne również trzeba nawozić różnymi odżywkami w płynie jak mikro i makro ?

3. Jaki mineralizator/dodatek/uzdatniacz do wody RO polecacie ?

4. Jak zbić pH wody RO 

 

Pytanie główne czy warto kupować RO3 ?

 

1. Będzie wodą demineralizowaną.

2. Do wody 100% RO można kupić mineralizatory w płynie które będą zawierać wszystko - czyli regulować PH, KH, GH oraz  mikro oraz makro. Ewentualnie taki który ustali tylko PH, GH, KH, a resztę musisz podać swoimi nawozami.

3. Chodzi ci o sporzywanie takiej wody ?

4. Woda RO ma PH około 6,0, jeżeli masz inaczej coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie padło podstawowe pytanie!

Dla jakich ryb to RO?!

 

Ryby pływają w czystym RO. 

 

Woda RO, ustabilizowana dąży do pH 7, bo tyle wynosi neutralne pH.

Dodając kwasu (kwas, garbniki, CO2) można uzyskać pH <7. Dodając zasady, uzyskamy pH>7.

Używam wody RO zarówno do uzyskania pH 9 w akwarium z Tanganiką, ale i pH 6,5 czy 5 w zbiornikach CW czy BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Chodzi ci o sporzywanie takiej wody ?

 

 

Nie ona ma być do akwarium i chodzi o jakiś konkretny produkt który dodajemy do wody RO i wlewamy do akwa taką " idealną wode " która zawiera " wszystko " dla roślinek i ryb.

 

 

 

Dla jakich ryb to RO?!

 

Jako początkujący ciężko mi określić klimat. W każdym razie neonki, gupiki, danio, jest i zbrojnik, kiriski oraz otoski i 2 krewetki amano.

 

Najbardziej mi chodzi o rośliny żeby były ładne i ryby czuły się dobrze, aktualnie obrastają je glony i chce w ten sposób pozbyć się glonów ale na ten temat jest inny wątek. Chce po prostu dawać i podmieniać cały czas taką samą wodę z takimi samymi minerałami. Aktualnie mam wodę z kranu która ma wysokie pH ok 8 GH 21 i KH 10 i coś tam demineralizowanej czasami dodaje 20% czasami 50% a czasami w ogóle bo np jej nie mam lub nie kupiłem.

 

Dlatego zdecydowałem się na RO3 i chce ustabilizować akwarium, czytą RO lub RO z jakimiś odżywkami ale żeby zawsze było to jedna i ta sama woda.

Edytowane przez Motorniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i czy jest sens stosowania tych mineralizatorów żeby roślinką żyło się lepiej ?

A jakim roślinkom, w jakich warunkach?

W takim pewnym dziale jak "Roślinki i ich pielęgnacja" są podklejone pewne tematy, ewentualnie przydaje się biologia z podstawówki/gimnazjum i tam uczą o fotosyntezie, co to jest co w tym bierze udział.

Jak poczytasz lub przypomnisz Sobie tamte wiadomości sam wyciągniesz wnioski czy mineraliztory będą pomagały roślinkom ładnie się rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...