Skocz do zawartości

Co do pielęgniczki Ramireza, ławica - 112l


ewa89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule ;) Co poza neonami Innesa może pływać z Ramirezami? Nie chcę neonków bo mam jasno oświetlone akwarium (0,75W/l), a one tego nie lubią. Nie musi być biotop Ameryki Pd, chociaż wolałabym żeby Remirezy zachowywały się jak najbardziej "naturalnie". Jeżeli chodzi o parametry wody - dostosuję się do każdych, posiadam filtr RO i mieszam wodę przepuszczoną przez filtr z kranówą. Chwilowo nie jestem w domu, więc nie zmierzę parametrów, ale wodę w zbiorniku mam miękką. Do tej pory w 112l było krewetkarium, ale krewety mi się znudziły ;) więc je powydawałam, zbiornik stoi zalany z jedną rośliną, czekam na dostawę reszty roślin żeby obsadzić go od nowa zmieniając zupełnie aranżację. W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie - czy Ramirezy potrzebują plaży? Tylko Ramirezy, innych ryb które ewentualnie mogą wymagać piasku nie chcę, żadnych przydennych :) I ile Ramirez  do 112l - 1+2? Czy parkę?

 

Zapomniałam dodać, temperatura w zbiorniku to 26 stopni, pokrywa mi dogrzewa akwarium.

Edytowane przez ewa89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmniejszyć dla ryb czy dla roślin? ;)

A chcesz mieć akwarium z samymi roślinami, czy chcesz aby tam pływały także ryby. Dla ryb takie oświetlenie jest zdecydowanie za duże, Nawet dla roślin przy akwarium płytszym niż 50 cm 0,5 W/L jest wystarczające. A poza tym rośliny także mają swoje wymagania co do oświetlenia. Nie wszystkie lubią mocne światło.

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, zbiornik jest niski, jeszcze dochodzi do tego podłoże, z tyłu jest koło 8cm, z przodu z 5. Tylko że mogę włączyć albo 2x18, albo 2x24 - a 2x24 to 0,43W/l - chyba trochę mało dla roślin które chcę mieć :/ Więc inaczej - czy są jakieś ryby którym nie będzie przeszkadzało mocniejsze światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...