Jump to content

Co do pielęgniczki Ramireza, ławica - 112l


ewa89
 Share

Recommended Posts

Witam, jak w tytule ;) Co poza neonami Innesa może pływać z Ramirezami? Nie chcę neonków bo mam jasno oświetlone akwarium (0,75W/l), a one tego nie lubią. Nie musi być biotop Ameryki Pd, chociaż wolałabym żeby Remirezy zachowywały się jak najbardziej "naturalnie". Jeżeli chodzi o parametry wody - dostosuję się do każdych, posiadam filtr RO i mieszam wodę przepuszczoną przez filtr z kranówą. Chwilowo nie jestem w domu, więc nie zmierzę parametrów, ale wodę w zbiorniku mam miękką. Do tej pory w 112l było krewetkarium, ale krewety mi się znudziły ;) więc je powydawałam, zbiornik stoi zalany z jedną rośliną, czekam na dostawę reszty roślin żeby obsadzić go od nowa zmieniając zupełnie aranżację. W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie - czy Ramirezy potrzebują plaży? Tylko Ramirezy, innych ryb które ewentualnie mogą wymagać piasku nie chcę, żadnych przydennych :) I ile Ramirez  do 112l - 1+2? Czy parkę?

 

Zapomniałam dodać, temperatura w zbiorniku to 26 stopni, pokrywa mi dogrzewa akwarium.

Edited by ewa89
Link to comment
Share on other sites

Na początek zmniejszyć dla ryb czy dla roślin? ;) Jeżeli zmniejszać ze względu na glony to nie ma obaw, bo akwarium ma już prawie rok, jest dojrzałe, woda będzie ta sama, podłoże, filtr też, tylko rośliny nowe i będzie ich dużo więc luz ;)

Link to comment
Share on other sites

Na początek zmniejszyć dla ryb czy dla roślin? ;)

A chcesz mieć akwarium z samymi roślinami, czy chcesz aby tam pływały także ryby. Dla ryb takie oświetlenie jest zdecydowanie za duże, Nawet dla roślin przy akwarium płytszym niż 50 cm 0,5 W/L jest wystarczające. A poza tym rośliny także mają swoje wymagania co do oświetlenia. Nie wszystkie lubią mocne światło.

Edited by splend
Link to comment
Share on other sites

W sumie racja, zbiornik jest niski, jeszcze dochodzi do tego podłoże, z tyłu jest koło 8cm, z przodu z 5. Tylko że mogę włączyć albo 2x18, albo 2x24 - a 2x24 to 0,43W/l - chyba trochę mało dla roślin które chcę mieć :/ Więc inaczej - czy są jakieś ryby którym nie będzie przeszkadzało mocniejsze światło?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...