Skocz do zawartości

Może ktoś pomoże i wytłumaczy


MrKubinarj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam pytanie dotyczących moich ryb, mianowicie ostatnio o nim pisałem ( szybkie ruszanie skrzelami, mocne otwieranie pyska podczas oddychania, a niektóre ryby jakby bez życia ) i dowiedziałem się od was, że to może być od za dużego stężenia No3. Kupiłem test i wykonałem go. Okazało się, że stężenie wynosiło 130mg/l, więc przez następne 3 dni podmieniałem wodę po jakieś 60-70%. Po tych podmianach test pokazał, że w wodzie jest 5mg/l No3.

Jakby co w kranie stężenie No3 wynosi 5mg/l, a przy podmianach używałem uzdatniacza firmy JBL.

Ryby jednak zachowują się tak dalej, napiszcie czy to z czasem przejdzie i w ogóle.

 

A TERAZ DOKŁADNY OPIS AKWARIUM :

1. Akwarium ma 125l, a jego wymiary to: podstawa 82cm na 36, a wysokość to 50cm. ( Akwarium firmy Juwel. Gotowy zestaw Rio 125 )

2.  Oświetlenie: Belka oświetleniowa z dwiema świetlówkami T5 High Lite Day 28W firmy Juwel. Światło świeci od 11 do 21.

3. Zbiorni funkcjonuje jakieś pół roku, lecz ja mam je od miesiąca, ponieważ odziedziczyłem je po zmarłym tacie.

4. Nie wiem jak często tata podmieniał wodę, nie znam również dokładnych parametrów, lecz jak ja podmieniałem i w ogóle napisałem w pytaniu na samej górze.

5. W akwarium nie używam lamp UV.

6. Jeśli chodzi o grzebanie w akwarium to jak na razie tylko raz myłem szyby, ale tata w akwarium roślin nie przesadzał tylko zmywał z szyb i kamieni, dna nie odmulał.

7. Temperatura cały czas 25-26 stopni, posiadam grzałkę z termostatem.

8. Jeśli chodzi o nawozy to raz w miesiącu wsadzam żabienicom pod korzenie po jednej tabletce nawozu sery, a kryptokorynom po ćwiartce tej tabletki ( dodam, że jedna żabienica kwitnie )

9. Co2 nie stosuję.

10. Ryby to 10 neonów 10 razbor klinowych 5 bystrzyków ozdobnych 2 skalary jeden długość 5 cm, a drugi 3cm 1 glonojad  1 kosiarka 2 otoski 1 krewetka fitrująca.

11. Rośliny 3 duże żabienice na tyle zbiornika oraz 5 kępek kryptokoryny.

12. Podłoże to tylko z jakieś 12 worków czarnego bazaltu.

13. Filtr firmy Juwel Bioflow 3.0 : wata - węgiel aktywny - wata - wkład usuwający fosforany PhosEX firmy JBL - wata - gąbka z dużymi dziurkami - ceramika - 2 gąbki z małymi dziurkami. Moc pompy 500l/h.

14. Ryby karmione raz dziennie płatkami , raz na 2 tygodnie kostka mrożonej ochotki.

 

Mówię, że specjalistą w akwarystyce nie jestem.

Z góry za pomoc dziękuję.

 

 

Po co zakładasz drugi temat? Połączyłem. Krzysiek1702


ok dzięki

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Węgiel do filtra firmy sera, producent zaleca wymieniać co 6 tygodni, więc moim zdaniem to nie od tego...

Może troszkę odbiegnę od tematu, ale żaden baniak nie będzie cieszył zbyt długo naszych oczu, jeśli zechcielibyśmy ściśle przestrzegać tego, co piszą producenci w swoich ulotkach informacyjny.

Węgiel aktywny ma jakąś tam zdolność absorbcyjną. Skąd producent może wiedzieć kiedy ją przekroczymy? ;)

I zwiększenie azotu w wodzie też musi mieć swoja przyczynę. Z roślinami w baniaczku nic się nie dzieje? A co z glonami? Dno odmulałbym przy podmianach wody. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...