Skocz do zawartości

Czy danio złoży ikrę w akwarium ogólnym?


Naho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dwie rybki danio. Danio pręgowane i różowe. Danio pręgowane od dłuższego czasu ma duży brzuch. Je normalnie więc to nie jest chorobowe. Czy mogło dojść do tarła danio pręgowanego i różowego? Oczywiście chodzi mi o to czy jest szansa, że złoży ikrę, a nie o to czy jest w ciąży :D

Edytowane przez Naho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłam żadnych oznak choroby. Mój bojownik miał zapuchnięty brzuszek i najprawdopodobniej posocznicę (inne ryby się nie zaraziły, więc może to nie to, a danio nie mógł się zarazić, bo jest w akwarium długo po niej). Była leczona, brzuszek jej się zmniejszył i wpuściłam do ogólnego. Ale znów się pogorszyło i zdechła niestety. A danio normalnie je, pływa, jest żywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samiczki jak mają ikrę to są grube. Może w końcu złoży ikrę, ale i co z tego. Inne rybki ja zjedzą, abo i tak się zmarnuje. Żeby coś z tego było to trzxeba mieć akwarium tarliskowe i  obsadę na 1 samiczkę 3 samczyków itd itp. Czytać czytać bo wszysto jest w internecie.

 

No właśnie, czytać, czytać a nie bzdury wypisywać. ;) /ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam dwie rybki danio. Danio pręgowane i różowe. Danio pręgowane od dłuższego czasu ma duży brzuch. Je normalnie więc to nie jest chorobowe. Czy mogło dojść do tarła danio pręgowanego i różowego?
Po pierwsze danio pręgowane i danio różowe to jeden i ten sam gatunek, a więc ryby te jak najbardziej mogą  się ze sobą rozmnażać.

Po drugie to że samiczka ma ikrę ( o ile ma ) wcale nie oznacza że doszło do tarła. Tarło, najogólniej mówiąc jest wtedy gdy samiczka składa ikrę, a samiec ją zapładnia. Samiczka sama z siebie ikry nie złoży, do tego musi być samiec, a w przypadku danio pręgowanego najlepiej dwa, a nawet trzy samce przypadające na jedna samicę.

Jeśli w Twoim przypadku te rybki to parka jest wielce prawdopodobne że ryby te w sprzyjających warunkach mogą w akwarium ogólnym odbyć tarło i złożyć ikrę, z tym że jeśli w tym akwarium są inne ryby to ikra, albo narybek zostanie przez nie zjedzony. Również i sama para rodzicielska w przypadku danio pręgowanych, jak i wielu innych gatunków ryb może zjeść własną ikre i potomstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...