Skocz do zawartości

Moje 112l


Trojanosg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowy na tym forum dlatego tez chcialem sie wam pochwalic moim baniakiem. Jest to akwarium 112 L standard.
Oswietlenie 2x18W + 13W T5
Podloże to zwykły żwirek
Nawożenie: Bimber CO2+ tetra PlantaMin


Obsada:
Neon Inessa 20x
Gurami 1x
Brzanka 1x
Otoski 2x
Bocja 2x
Coś podobnego do bocji 2x
Zbrojnik 1x
Sumik szklisty 3x
Maly skalar 1x



Co do obsady jest to nie taka obsada jaka chce sa to niedobitki rozne.


Rosliny nie powiem co i jakie bo jest ich duzo.

JAKA OBSADA BY TU PASOWALA?? Moze same neonki??post-21294-0-41337900-1405605994_thumb.jpgpost-21294-0-83048000-1405606079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie podoba mi się bo nie widać planowości w sadzeniu roślin (1,2,3 plan), gdybyś to ogarnął to byłoby znacznie ciekawiej.

 

Co do obsady to już na sam początek odpadają ze względów na za małe akwa:

 

 

Maly skalar 1x

 

 

Bocja 2x Coś podobnego do bocji 2x Zbrojnik 1x Sumik szklisty 3x

 

Otoski stadne więc min 6 sztuk, tak samo jak i brzanki (jaka to brzanka?)

 

Aby podać odpowiednią dla Twojego akwa obsadę niezbędne są parametry wody. Podaj parametry, a na pewno ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj to ze nie ma czegos takiego jak (1,2,3) PLAN TO wiem bo kurcze troche nie panuje nad roslinami. Rosna jak chore. co do wody to nie sprawdzalem dawno paramtetrow ale z tego co pamietam jak mialem palety to woda jest miekka i kwasna. Brzanka i skalar wyleca bo i tak sa zbedne. Napisales ze bocja itp tez powinna wylat zrobic. To zostawie kiryski, i neonki. Bo Gurami chyba tez bedzie mial za malo miejsca. Co??

 

Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sluchaj to ze nie ma czegos takiego jak (1,2,3) PLAN TO wiem bo kurcze troche nie panuje nad roslinami

Spoko nie ma problemu :) brak rozplanowania to nie jest jakiś straszny błąd :) po prostu przydałoby się większe rośliny dać na tył i jeśli rosną Ci szybko to przycinaj częściej i tyle :)

 

 

To zostawie kiryski

Dla ryb dennych jak i pielęgnic wymagany jest piasek na dnie. Jest to głownie związane z ich zdrowiem jak i naturalnym zachowaniem :).

 

 

 

co do wody to nie sprawdzalem dawno paramtetrow ale z tego co pamietam jak mialem palety to woda jest miekka i kwasna

Miałeś w tej szklance palety? :) 3x za małe akwa :) no ale dobrze, że już ich nie masz.

Zbadaj parametry wody i podaj :) inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie to myślałem nad tym zeby dużo roślin wywalić bo naprawde jest ich za dużo to wiem. a co byście powiedzieli na to zeby wpuścić tam same neony?? A jaki jeszcze byście proponowali żwir na podłoże bo chce restart zrobić?


Powiem Ci że i tak w ostatnim czasie jestem z siebie dumny bo zawsze mialem problem z tym ze rosnlinki mi nie rosly i nie byly tak zielone ale teraz jak widac troche to juz lepiej wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie to myślałem nad tym zeby dużo roślin wywalić bo naprawde jest ich za dużo to wiem. a co byście powiedzieli na to zeby wpuścić tam same neony??

No i widzisz, zaczynasz wchodzić na dobrą drogę. Neony Innesa lepiej się czują w akwarium typu BW, a tam nie trzeba za wiele roślin, za to przydałby się na pewno jakiś korzeń.

 

Co do podłoża to proponuje zwykły piach taki jak np: do piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale powiem uczciwie ze wolałbym mieć akwarium bardziej roslinne niz BW.
No to proszę bardzo. Jako stado może Brzanka pięciopręga. Do tego na dno np; cierniooczek kuhla lub myersa i ewentualnie do tego harem prętników karłowatych lub trójbarwnych. I masz akwarium z Azji bardziej roślinne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...