Skocz do zawartości

JAK PRZYGOTOWAĆ AKWARIUM DO WAKACYJNEGO WYJAZDU


thomasse
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżają się wakacje i czas naszych urlopów krótszych i dłuższych. Ja osobiście wyjeżdżam na 3 tygodnie moimi rybkami będzie miał się kto opiekować, jednak nie chciałabym nikogo obciążać podmianami wody, czyszczeniem filtra i innymi pracami pielęgnacyjnymi jakich wymaga akwarium. Zastanawia mnie jednak jak przygotować samo akwarium na taki długi okres np. bez podmian wody.

Zrobić większą niż zazwyczaj podmianę wody np. połowę objętości?

Czy wykonać taki "mini restart" tzn.porządnie odmulić dno?

Czy można się jakoś zabezpieczyć przed atakiem glonów, żeby po wejściu do mieszkania się nie załamać?

Co sądzicie o pokarmach typu Holiday i Weekend?

 

Ciekawa jestem czy Wy również macie podobne rozterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił tak - wydzielił kupki jedzenia i kazał osobie za to odpowiedzialnej przychodzić wsypywać jedną co 3 dni. ryb nie przekarmi a i odchodów bedzie mniej. tylko nie rob tak, że powiesz komuś dawaj szczypte nie wiecej - sama wydziel i zostaw. ja jak tak kiedyś powiedziałem to po powrocie nie poznałem akwarium a tłumaczenie było takie "bo one tak wcinały nie chciałem żeby były głodne". przyda się też przełącznik czasowy w obi za 9.99 i masz spokojny sen, że sąsiad czy ktoś tam nie zapomni zgasić światła to uniknie glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz kogoś w rodzinie lub wśród znajomych co sami zajmują się akwarystyką i znają się na tym??? Taka osoba była by najlepsza wiedziała by ile jedzenia dać rybką kiedy i ile wody ci podmienić i w ogóle widziała by co się dzieje w twoim akwarium pod twoją nie obecnością.... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie praktycznie co 2 tygodnie nie ma w domu na cały tydzień wyjeżdżam i wtedy akwarium zajmuje się moja mama. Po prostu nauczyłam ją sypać suchy pokarm a od czasu do czasu dawać mięso. Gdy wyjeżdżam na dłużej czyli na 2-3 miesiące to mojej mamie pomaga mój chłopak który podmienia wodę i czyści filtry. Na początku nie miał zielonego pojęcia jak to się robi, ale go nauczyłam i teraz idzie mu perfekcyjnie. Podstawa nauczyć kogoś i pokazać jak to się robi i przestrzec, że rybki mogą zdechnąć jak cos pójdzie nie tak. Powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...