Skocz do zawartości

Ryby "ciepłolubne"


5pasta5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w najblizszym czasie będę robił restart . Mam zamiar zmienić obsade , najczesciej temperatura w moim baniaku wystepuje 24*C , w lecie do 28*C . Interesowały by mnie krewetki RC oraz razbora klinowa okło 12 - `14 sztuk i to by było tyle . Ph wody w wodociagu okolo 6,5 - 6,7 troszke za duzo ale zwalcze to szyszkami ...

Jakie ryby byscie mi polecili , ktore wytrzymia wieksza temperature bez problemu oraz nadadzą się z krewetkami . 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph wody w wodociagu okolo 6,5 - 6,7 troszke za duzo ale zwalcze to szyszkami ...

Ph to nie wszystko, jaką masz twardość wody? Przypuszczam, że miękką.

Jaka pojemność akwarium?

 

 

najczesciej temperatura w moim baniaku wystepuje 24*C , w lecie do 28*C

Temperaturę staramy się utrzymywać taką samą, bez względu na porę roku ;) .

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem napisac 60x30x30 czyli 54 l 

 

http://www.zwik.andrychow.pl/strony/jakosc.htm  <--- mój kranex :D  czy taka obsada da rade ? 

 

Hmm nie unikniona jest wieksza temperatura w lecie niz w zimie :P 

 

Jakie jeszcze ryby polecicie , które bardziej preferują "ciepłą wodę " , oraz   ktore będą żyły w zgodzie z krewetkami RC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ph to nie wszystko, jaką masz twardość wody? Przypuszczam, że miękką.
Według tego co podają wodociągi to ta woda jest faktycznie miękka. W przeliczeniu na stopnie niemieckie daje nam w przybliżeniu około 4 - 5 st n.

 

Ph wody w wodociagu okolo 6,5 - 6,7 troszke za duzo
Dla razbor klinowych to pH jest jak najbardziej odpowiednie, tak samo jak i podana wyżej twardość wody.

 

najczesciej temperatura w moim baniaku wystepuje 24*C , w lecie do 28*C
I tutaj jeśli chodzi o razbory klinowe to nie powinno byc problemów.

 

60x30x30 czyli 54 l
Ryby te potrzebują akwarium o długości co najmniej 60cm i minimalnym litrażu 54l , a więc i tutaj spełniasz dopuszczalne choć minimalne wymagania dla tych ryb.

 

 

Temperaturę staramy się utrzymywać taką samą, bez względu na porę roku
I tak właśnie powinno być, choć wiem że czasami jest to ciężko zrobić szczególnie latem kiedy na dworze jest gorąco. Tu na forum można znaleźć wiele tematów jak ochłodzić wodę w akwarium.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a krewetki ? czy dadzą sobie rade z takimi warunkami m.in ph , *C , twardosc

- Ph mogło by być.

- temperatura 28°C będzie za wysoka. Musisz pomyśleć nad schładzaniem wody w okresie letnim.

- RC są hodowane w wodzie miękkiej do średnio twardej. Masz 4-5 Gh, sam nie wiem czy nie za mało. Może ktoś jeszcze pomoże? Przydałoby się poznać jeszcze twardość węglanową Kh.

 

I jeszcze odnośnie Rozbory Klinowej. Jakie masz oświetlenie w akwarium? Ile W/l ?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...