Skocz do zawartości

Ampularie w moim akwa?


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj ni z gruchy ni z pietruchy obdarowano mnie dwoma ampulariami :/ No bo co dać mi na prezent skoro tak się zaangażowałam w akwarium? Oczywiście coś do akwarium! Ręce do Boga złożyłam,że to nie ryby bo już to przechodziłam. Ok ale do rzeczy...moje akwarium:

 

Akwarium: 112 L, Filtr JBL e701 + deszczownica.

 

Temperatura ok 25-26 stopni.

Wodę wymieniam co tydzień, ok 20 litrów RO mieszam z odstaną wcześniej "kranówką" (wode w kranie mam bardzo twardą).

 

Parametry wody:

NO3 - 18

PO4 - 1,5

GH - ok 6

Fe - ok 0,2

PH ok 6,5

 

Nawożenie:

Sole + Easy Carbo + bimbrownia.

 

Oświetlenie:

3 świetlówki -2x18W i 1x 24W. Wszystkie 6500k. Świecę po ok 8h dziennie.

 

Obsada:

samiec pielęgniczki borelli - samica mu zdechła:( nie chce dokupować mu nowej bo jest już leciwy.

2 cierniooczki

1 danio czerwone - się ostał tylko jeden ale ich również wolałabym nie dokupować bo to istne szkodniki i w grupie obgryzały mi inne ryby

2 krewetki amano

5 kirysków

6 neonów innesa

 

Czy ampulariom będzie u mnie dobrze? Nie mam za miękkiej wody? Czy coś muszę podawać dla ich muszelek-aby były twarde? Czy coś im podawać do jedzenia czy jeśli w akwa są jakieś glony to sobie same poradzą? Wyczytałam,że są aktywne głównie w nocy, a moje zasuwają równo cały czas-są mega aktywne-to dobry objaw? Są u mnie dopiero drugi dzień.

 

Wszelkie rady mile widziane;)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie wrzucę jedynie, że jak nie chcesz mieć mega plagi tych "żółtków" to pilnuj kiedy ci kokon pod pokrywą złożą ;) (o ile masz parkę) Wtedy od ranu zabieraj, bo i setka ich potrafi być. Chyba, że któryś sklep ci je odbierze.

Zapodaj jakiś portrecik "ampułek" ;)

Ampularie są wszystkożerne, ale możesz je od czasu do czasu "dokarmić" normalną suchą karmą dla ryb lub gotowanymi/mrożonymi warzywami

 

Aaaa... I przy uchylonej pokrywie (np. w upały) uważaj, żeby ich nie rozdeptać na podłodze ;)

Kocham takie "praktyczne" prezenty :roll:;)

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też je "kocham", najpierw nieplanowane gupiki, potem danio,3 welonki (!), a teraz ampularie. Jak już wszystkim wytłumaczyłam,że mnie prezenty w postaci ryb nie cieszą WCALE to przyjechały ślimaki - no przecież to nie ryby :/ Był dylemat co z nimi zrobić, no ale zostały, mam nadzieję,że będzie im dobrze u mnie. Obczytałam już trochę i kokonu wypatruje;) Zauważyłam, że wyjątkowo spirulina im przypadła do gustu ale wolałabym aby zajmowały się glonami, a nie karmą dla rybek ;)

 

Tak wyglądają:

 

 

post-15884-0-90943500-1404562764_thumb.jpg

post-15884-0-19633600-1404562782_thumb.jpg

 

Nie przypuszczałabym,że ślimaki takie ruchliwe będą-śmigają jak opętane ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...