Skocz do zawartości

Ludwigia repens


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie tego cytatu z opisu na stronie superakwarium:

".... wymagana przez nią temperatura wynosi w lecie do 22 C, w zimie 10-15 C. dorasta do 30-50 cm. Powinna być sadzona po bokach i na tyle akwarium. Utrzymywana przez cały rok w wyższej temperaturze może zmarnieć lub zginąć, natomiast przy stosowaniu przerwy zimowej jest rośliną wieloletnią."

 

Czy to prawda, jakie są wasze doświadczenia czy trzymanie jej w temp 25 stopni, pozwala na jej dobry rozrost ??

I czy ktoś może podrzucić jakieś nazwy nie bardzo wymagających roślin czerwonych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest temp 25 stopni i ludwigię co 5 dni regularnie podcinam wyrzucając jakieś 10cm nadwyżki obecnie znowu mam chaszczy pełno. moim zdaniem temperatura nie gra tutaj tak istotnej roli jak światło. te posadzone przy power glo rosną w oczach te w tyle przy daylight gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternathera rubra - Polecam z tym ze warunki musi miec idealne Potas + żelazo + swiatło 075W/L + Co2 (intensywne)

 

Co do ludwigi - U mnie rosnie przy temperaturach 19 - 25 czyli znaczenia nie ma. Z ludwiga zrobiłem test. Zakupiłem Greena i odrobine mieszanki Green-Red. Obydwie byly zielone. Przy dozowaniu potasu i żelaza rosliny te zabarwiły sie na mocny pomarańcz - czerwień. A wiec znow warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...