Skocz do zawartości

nawozy na bazie nawozów ogrodniczych


Rekomendowane odpowiedzi

wg niektorych nawozy te niczym nie rożnią sie od stosowanych w akwarium, Tylko trzeba uważać na dawkowanie. Nie chce tu wstawiać linków innych forów, ale kilka tematów znalazłem o tym. Na allegro są sprzedawane też nawozy sybkie w torebkach by sobie samamu zrobić nawóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że ojciec ma hektary :), wiec mam dostęp do roznych nawozów, siarczan potasu, potas, nawozy o rożnych innych składach, itd stoi u mnie na podworku w tonach :) wiec po co mam kupowac jakąś wode w sklepie zoo za 30 zł skoro i tak nie daję efektu. Na wiekszości worków napisane jest ze nie szkodzi rybom, wiec ... może dać go do akwa? Ale ile i to jest pytanie.

Jest też nawóz w płynie, nazywa sie basfoliar http://www.adob.com.pl/pl/?section=nawozy&sub=dolistne może takie cudo zastosować? Na nim niec nie jest napisane, zeby szkodził rybom,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego w płynie bym nie ryzykował ale potas jak najbardziej a ilość to musisz sprawdzać doświadczalnie jeśli jest on w kulkach to myślę ze na początek kilka rozpuścić w wodzie i dawać przez np 2 tygodnie tą samą dawkę i obserwować. Jak będzie git to tak trzymać jak za mało to zwiększyć i znów 2 tygodnie. Zaczynał bym od niewielkiej ilości bo nadmiar spowoduje wzrost glonów itd. A jak będzie za mało to zawsze po 2 tygodniach zwiększyć można . Sam teraz u siebie będę to stosował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, czekam na odpowiedz z holenderskiego, tam jest z reszta artykół na ten temat, ale nie dokońca jestem pewien i jest odpowiedz cytuje

 

mymlon w tym co piszesz jest trochę prawdy. Wiele nawozów ogrodniczych, polowych i stosowanych w uprawie kwiatów napewno nadaje się do nawożenia w akwarystyce, najlepszy przykład znanej i przez wielu uważanej "Symfonii Złotej", siarczanu potasu K2SO4, mocznika itd., różnego rodzaju pałeczki nawozowe do kwiatów doniczkowych, nawozów płynnych / Florovit, Pokon / Możesz próbować, tylko z umiarem i rozwagą, poznając przy tym dokładnie skład i przeznaczenie. Życzę powodzenia w eksperymentowaniu i obyś nie pisał w dziale - "GLONY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawóz o nazwie którego zapomniałem to właśnie Pokon i jestem Kirysku na tyle kompetentny aby udzielać takich odpowiedzi o czym świadczy cytat z Holendrów który mówi dokładnie o tym samy co Ja napisałem . W przeciwieństwie do pewnych osób nie wypowiadam się w tematach o których nie mam pojęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnego problemu. rosliny rosna jak szalone, a nie mam zadnego CO2 ani nic. kupujesz najzwyklejsza ziemie ( bez zadnych dodatkow!! to wazne) i do tego torf, ja mialem chyba 10 litrow ziemi i 5 torfu na 200 litrow. mieszasz to i mozesz wrzucic do akwa albo wczesniej nawilzyc. zaleznie od wersji wrzucasz i potem lejesz troche wody, na to zwir tak aby pokryl cala ziemie warstwa okolo 4-5cm. no i potem zalac to aby siadla calosc i sadzenie roslin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominaliscie wczesniej Symfonia zlota to nawoz ogrodniczy z powodzeniem stosowany w akwarystyce.

Co do K2SO4 9ogrodniczego). Nie polecam - mala zawartosc zwiazku w zwiazku (maslo maslane), slabo sie rozpuszcza itd.

Nie wiem po co kombinowac z nawozami jezeli za nie duze pieniadze mozemy jechac do chemicznego po Czysty k2SO4 i inne zwiazki czy kupic nawoz akwarystyczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

405 litrow 135x50x60 ( szer, dl, gl)

 

Oswietlenie – 4x54watt

SYLVANIA Coralstar 54W

SYLVANIA Luxline Plus FHO 80W/865

SYLVANIA Gro-Lux 54W

Oświetlam ok 12 h ( od 6 do 10) potem wyłączam (jasny pokój) od 16 do 24

Sprzet

Filtr teratec EX 1200

Pompka tetra

Kurtyna powietrzna

Grzałka 300 watt Terta

obsada

glonojady

skalary

kiryski

mieczyki

tęczanki

motylowce

rodostomusy, ogólnie przerybienie, ale w przeciągu mieiąca chce założyć 2 zbiornik

rosliny

ludwigia repens

Hemianthus micranthemoides

Hygrophila polysperma

Anubias nana small

Rotala sp. green

moczarka

Valisineria spiralis

Microsorum pteropus ( madziwne pobrązowiałe liście)

i kilka innych roslin ale nazw nie pamietam, bym musiał poszukać

Nawozy

plnta garnier classic + ferro ++ , byly tez doglebowe tabletki JBL Florentina ( chyba tak) i kulki glinowe. Zwir rzeczny 2-5 mm, nie mam CO2 do tej pory nie było mi potrzebne, ponieważ tak mi rośliny rosły, że wiekszośc rozdałem, pisałem o tym wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mieszałem zwykłą ziemię z torfem, z tym że ja swoją przyniosłem z ogrodu:P A dodatkowo żeby przy laniu wody się nie wzburzyło to ziemię przysypałem piaskiem akwarystycznym a dopiero później żwirek i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...