Skocz do zawartości

Azja 160 l


lukasz666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Potrzebuję pomocy w doborze obsady do akwarium 100x40x40.

Moje parametry wodociągowe:
pH = 7.6
gH = średnio twarda, 236 mlg CaCO3/dm3
Twardość wody zostaje bez zmian!

 

Podam wam kilka gatunków a wy napiszcie czy będą dobrze się czuły w takiej wodzie nie chodzi mi rozmnażanie tylko o samopoczucie ryb:

 

brzanka odeska !

Jakie jeszcze brzanki mogę trzymać w takiej wodzie podajcie jak najwięcej gatunków

labeo

krewetki rc amano

piskorki

Jaka ławica małych rybek będzie się dobrze czuła w takiej wodzie? :)

Znacie coś ciekawego?

 

Akwarium w stylu azjatyckim

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki na ogół lubią wodę o pH do 7,2. Przy pH jak w Twoim akwarium można by się pokusić o hodowlę brzanki purpurowej która toleruje wodę o pH nawet do 7,6.

 

Labeo, a szczególnie grubowarg dwubarwny jest rybą silnie terytorialną i trzymanie w niezadużym akwarium więcej niż jednej tej ryby prowadzi do nieustannych walk między nimi. Poza tym dla jednego Labeo bicolor akwarium powinno mieć pojemność około 200l.

 

Piskorki - cierniooczek khula, czy np: cierniooczek myersa preferują wodę o pH do 7,2 i twardości do 10 st n.

 

Dobrze by było gdyby udało Ci się zjechać z pH do 7, wtedy na pewno byłoby więcej możliwości co do dobrania obsady z azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brzanka odeska? Jest problem bo nie mam pieniedzy na kupowanie filtra RO ani na budowe armatki torfowej nie umiem nie chce mi się na dłuższą metę wiem że zaniedbam akwarium. Wole zrobić akwarium na samej kranówie. Chyba że masz jakiś inny pomysł jak obniżyć ph?

Edytowane przez lukasz666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brzanka odeska? Jest problem bo nie mam pieniedzy na kupowanie filtra RO ani na budowe armatki torfowej nie umiem nie chce mi się na dłuższą metę wiem że zaniedbam akwarium. Wole zrobić akwarium na samej kranówie. Chyba że masz jakiś inny pomysł jak obniżyć ph?

Możesz kupić wodę z RO.

Jak cie akwarystyka "wciągnie" to go nie zaniedbasz.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...