Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie Red Cherry


thevolt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie co może być przyczyną że dziś rano wszystkie krewetki latały po akwarium jak szalone (wykluczam gody bo latały wszystkie samice i samce)teraz większość się uspokoiła i schowała(siedzą i nic nie jedżą) teraz pływa tylko jedna samica? 

Dodam jeszcze że dziś rano zdarzyło mi się ruszyć akwarium ponieważ przesuwałem szawkę na której ono stoi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Również mam problem z krewetkami więc nie będę zakładał nowego tematu.

 

Miałem ( tak dokładnie - miałem ) 20 red cherry i stoponiowo znikały z akwarium. Znikały jest dobrym określeniem bo ani trupów ani szkieletów nie widać. 

Obsada

2 Krewetki Amano

Gupiki, neonki, otoski, kiryski, zbrojnik, Danio

1 brzanka rekinia i 1 prętnik karłowaty - i te 2 posadzam o zanik populacji krewet RC ale czy to możliwe ? z tego co mi wiadomo nie mam w akwarium drapieżników wiec gdzie one są ?

 

Dzisiaj robiłem podmianę i znalazłem 2 RC ( 1 przy filtrze i druga na deszczowni ) a gdzie reszta ? wszystkie kryjówki podnosiłem z ciekawości i ich nie ma. 

Jaka może być tego przyczyna ? - złe warunki wody raczej odpadają bo jak pisałem wyżej brak śladów nawet tych martwych RC

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaka może być tego przyczyna ? - złe warunki wody raczej odpadają bo jak pisałem wyżej brak śladów nawet tych martwych RC

 

Krewetki mogły paść od złych parametrów wody a reszta obsady zajeła się zwłokami.

Amano również lubią sobie "zapolować", nawet na małe ryby (u mnie zabijały młode neony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...