Skocz do zawartości

Wątpliwa wytrzymałość półki pod akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że jestem nowa na forum i jest to moje pierwsze pytanie, chciałabym się przedstawić, nazywam się Ola, a swoją przygodę z akwarystyką pragnę wkrótce zacząć. Pomysł ten urodził się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz po poczytaniu trochę na ten temat zdecydowałam się na niewielkie akwarium (koło 35/40l). I właśnie w momencie podjęcia decyzji o swoim pierwszym akwarium napotkałam się na pierwszy i najważniejszy problem. Czy moja półka wytrzyma jego ciężar? Według producenta każda z półek tego mebla ma wytrzymać 50kg, ale nie jestem tego pewna.

Mam więc do Państwa ogromną prośbę żeby rzucić okiem na zdjęcia i doradzić czy jestem w stanie utrzymać na nich taki zbiornik, niewielki, ale jednak to 40l waży. Jeśli jest za słaba to czy jest możliwość umocnienia w jakiś sposób takiego mebla?

Będę wdzięczna za pomoc

 

Za wszelkie pomyłki związane z założonym tematem i jego miejscem na forum z góry przepraszam.

 

 

post-21062-0-72770600-1400510684_thumb.jpg

post-21062-0-81208500-1400510689_thumb.jpg

Edytowane przez Ola :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Wolę nie ryzykować w takim razie zwłaszcza, że pod tym (okręcone dwie ostatnie półki) stoi wzmacniacz a jego zalanie było by ogromną stratą.

Cóż, w takim razie musze odpuścić i zakończyć swoją przygodę na tym etapie : /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca innego nie znajdę bo to jedyny mebel w moim malutkim pokoiku, prócz stolika i łóżka : /

Ale tak jak mówisz, dla chcącego nic trudnego i wraz z tatą wymyśliłam sposób na umocnienie tej półki  :)  (PS. stelaż nie jest aluminiowy).

Niedługo (mam nadzieję) powinnam zacząć kompletować sprzęt.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...