Jump to content

[30l] Dobór obsady.

Recommended Posts

Witam

Tydzień temu zalałem 30l akwarium. Jeszcze ok 2 tygodni musi postać, ale o obsadę chciałem zapytać już teraz, żebym mógł się spokojnie w sklepach porozglądać. Wymiary akwarium to 40x25x30. Czy w takim zbiorniku mam jakąś alternatywę po za Bojownikiem i Gupikami? Na pewno będą tam krewetki RC. Na początek chciałem kupić 6szt, ale nie ukrywam, że byłoby miło gdyby jakaś rybka również pływała.

Nokia Lumia 520 + Tapatalk

Inne rybki raczej za małe akwarium, ale np bojownik i gupik też bardzo ładnie mogą się prezentować.

Gupiki możesz umiescić tam jak najbardziej, bojownika też. Pamiętaj tylko, że gupików z bojownikami się nie trzyma, ponieważ bojownik może atakować gupiki, lub podgryzać im ogony. Pamiętaj również, że bojowniki więcej sztuk, trzeba też dobierać rozsądnie, ponieważ mogą one toczyć walki pomiędzy sobą. Jeżeli jestes początkującym akwarystą, radzę zakupić bojownika, znosi on większosć parametrów wody, przez co nie będziesz musiał z nimi eksperymentować. Bojowniki również nie wymagają koniecznie napowietrzania, ponieważ oddychają one tlenem atmosferycznym, poprzez swój tzw. labirynt.

Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu akwarium.

Endlerki, Neoheteradrie, Heteradrie.

A ja zaproponuję jeszcze Danio margaritatus.( oczywiście jeśli parametry pozwolą ) Jak widać nawet do akwarium 30 ltrów można znaleźć różne gatunki ciekawych rybek.

Edited by splend

Bojownika mialem 4 lata temu po 2 padł. Później było jakoś 2 lata przerwy i teraz znowu zaczynam. Ile Endlerków mógłbym? 5-6 czy to już za dużo na taki zbiornik + RC. Reszty gatunków nie znam zaraz zobaczę co mi wujek Google powie na ich temat.

Nokia Lumia 520 + Tapatalk

• 1 month later...

Akwarium wystartowało od nowa tym razem na zasadach Low Tech. W okolicy jest w sprzedaży 7 gatunków małych rynek. Czy któraś z nich nadawałaby się do 30l wraz z krewetkami i świerkami?

Babka Złota

Lśniącooczka

Rosbora Hengela

Bystrzyk Amandy

Kirysek Karłowaty

Rosbora Axelrodi

Yunnanilus Sp - słyszał ktoś?

Po za tym chyba jak w każdym sklepie standardowo Bojowniki, Gupiki, Danio Perłowe...

Tapatalk + Nokia Lumia 520

Edited by Aal