Skocz do zawartości

[30l] Dobór obsady.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzień temu zalałem 30l akwarium. Jeszcze ok 2 tygodni musi postać, ale o obsadę chciałem zapytać już teraz, żebym mógł się spokojnie w sklepach porozglądać. Wymiary akwarium to 40x25x30. Czy w takim zbiorniku mam jakąś alternatywę po za Bojownikiem i Gupikami? Na pewno będą tam krewetki RC. Na początek chciałem kupić 6szt, ale nie ukrywam, że byłoby miło gdyby jakaś rybka również pływała.

 

 

Nokia Lumia 520 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne rybki raczej za małe akwarium, ale np bojownik i gupik też bardzo ładnie mogą się prezentować.

 

Gupiki możesz umiescić tam jak najbardziej, bojownika też. Pamiętaj tylko, że gupików z bojownikami się nie trzyma, ponieważ bojownik może atakować gupiki, lub podgryzać im ogony. Pamiętaj również, że bojowniki więcej sztuk, trzeba też dobierać rozsądnie, ponieważ mogą one toczyć walki pomiędzy sobą. Jeżeli jestes początkującym akwarystą, radzę zakupić bojownika, znosi on większosć parametrów wody, przez co nie będziesz musiał z nimi eksperymentować. Bojowniki również nie wymagają koniecznie napowietrzania, ponieważ oddychają one tlenem atmosferycznym, poprzez swój tzw. labirynt.

 

Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownika mialem 4 lata temu po 2 padł. Później było jakoś 2 lata przerwy i teraz znowu zaczynam. Ile Endlerków mógłbym? 5-6 czy to już za dużo na taki zbiornik + RC. Reszty gatunków nie znam zaraz zobaczę co mi wujek Google powie na ich temat.

 

Nokia Lumia 520 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akwarium wystartowało od nowa tym razem na zasadach Low Tech. W okolicy jest w sprzedaży 7 gatunków małych rynek. Czy któraś z nich nadawałaby się do 30l wraz z krewetkami i świerkami?

 

Babka Złota

Lśniącooczka

Rosbora Hengela

Bystrzyk Amandy

Kirysek Karłowaty

Rosbora Axelrodi

Yunnanilus Sp - słyszał ktoś?

 

Po za tym chyba jak w każdym sklepie standardowo Bojowniki, Gupiki, Danio Perłowe...

Tapatalk + Nokia Lumia 520

Edytowane przez Aal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...