Skocz do zawartości

Obsada 112, mieczyki


Gregbart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbuje stworzyć obsadę do zbiornika 112 litrów. Mam już kilka mieczyków oraz 8 danio pręgowatych. Co jeszcze można dodać do takiej (zastanej) obsady? Przeczytałem wiele postów i ilość sprzecznych informacji jest tak duża, że nie zdołałem ustalić co można dodać do mojego zbiornika.

 

Na wszelki wypadek parametry wody (ze strony wodociągów):

Mętność (mgSiO2/dm3) <0,5

Barwa (mgPt/dm3) <2,0

Odczyn pH 7,7

Żelazo (mgFe/dm3) <0,02

Mangan (mgMn/dm3) <0,005

Chlorki (mgCl/dm3) 36,0

Siarczany (mgSO43-/dm3) 93,0

Azotany (mgNO3/dm3) 10,5

Fluorki (mgF-/dm3) 0,18

 

Wapń (mgCa/dm3) 65,7

Magnez (mgMg/dm3) 12,0

Twardość (mgCaCO3/dm3) 212 (mval/dm3) 4,24 (mmol/dm3) 2,12

(stopnie niemieckie) 11,88

(stopnie angielskie) 14,88

(stopnie francuskie) 21,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakie masz podłoże? Piasek czy żwirek? Piasek daje więcej możliwości - niektóre rybki go wymagają.

Nie jestem ekspertem, dopiero zaczynam akwarystyczne przygody, ale bedąc tobą zdecydowałabym się na pójście w stronę Azji (zostawiając danio, oddając mieczyki) lub Ameryki środkowej (zostawiając mieczyki, oddając danio). Widziałabym to tak:

 

Ameryka - w nawiasach rozmiary do jakich dorastają ryby

- mieczyki (12cm)

- molinezje (12cm) / gupiki (4cm samiec; 6cm samica)

- zbrojnik niebieski (15cm) (koniecznie potrzebuje jakiegos korzenia - częściowo się nim żywi)

- kiryśnik czarnoplamy (18cm) (potrzebuje piasku na dnie, ewentualnie bardzo drobnego żwirku - ma wąsy i mógłby je sobie pokaleczyć bo bardzo lubi kopać w podłożu)

Wszystkie żyworódki będą się co prawda żywiołowo rozmnażać, ale problemem powinien zająć się kiryśnik - rybka łagodna i piękna, ale narybek potraktuje jako pokarm. Uważaj, żeby nie przerybić akwarium! Zazwyczaj przyjmuje się że na 1cm ryby powinien przypadać minimum 1l wody, ale lepiej dać mniej niż więcej ryb (liczy się je tak jakby wszystkie były dorosłe, bo kiedyś w końcu będą). Żyworódki mocno brudzą więc przydałaby sie dobra filtracja, najlepiej filtr zewnętrzny kubełkowy.

 

Azja

- danio x8

- prętnik karłowaty 1samiec+2samice

- bocja karłowata x5-6 (uwaga bocja karłowata a NIE WSPANIAŁA! karłowate rosna do ok 6cm a wspaniałe to ogromne ryby po 25cm i wymagają bardzo dużych akwariów)

 

Jak już wspominałam to są tylko pomysły amatora więc skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą (lub z kimś bardziej doświadczonym z tego forum) zanim zastosujesz. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz akwarium wg. tego linka. Napisz wszystko co tam jest. http://forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat-przeczytaj/

 

 

 

1cm ryby powinien przypadać minimum 1l wody
 

Nie czytaj tego. Nie wiem jak ktoś to może jeszcze pisać. 

 

 

prętnik karłowaty
 

Za wysokie pH

 

 

kiryśnik czarnoplamy (18cm)

Dużo za duża ryba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akinom piszesz że

 

Zazwyczaj przyjmuje się że na 1cm ryby powinien przypadać minimum 1l wody
.A za chwilę piszesz

 

(uwaga bocja karłowata a NIE WSPANIAŁA! karłowate rosna do ok 6cm a wspaniałe to ogromne ryby po 25cm i wymagają bardzo dużych akwariów)
Czyli z tego wynika że dla bocji wspaniałej wystarczy już zbiornik 25 l.

 

A tak naprawdę to nie ma żadnego konkretnego przelicznika ile ryb w jakim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...