Skocz do zawartości

Start akwarium 25l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedługo zamierzam kupić akwarium 25l kiedyś miałem akwarium 60l ale to była porażka cały czas glony itp. więc teraz chcę się trochę bardziej przygotować czytałem już trochę poradników dla początkujących lecz nadal mam trochę niejasności. Gdy na przykład mamy grzałkę to żeby utrzymać stałą temperaturę to ta grzałka np. poczuje że woda ma już odpowiednią temperaturę i się wyłączy czy jak ? jaki filtr najlepszy co mi będzie potrzebne ( jakie wyposażenie) co robić żeby nie było glonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poczuje że woda ma już odpowiednią temperaturę i się wyłączy czy jak ?
Grzałka z  termostatem ,,poczuje" i się wyłączy lub włączy (w zależności czy temperatura jest dobra czy za niska).

 

 

Witam niedługo zamierzam kupić akwarium 25l
Lepiej kup większe akwarium bo w takim to tylko krewetki możesz trzymać. Zresztą im większe tym łatwiejsze w utrzymaniu. Kup największe jakie ci się zmieści. Bo po roku i tak będziesz chciał większe. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 25l nie daje zbyt wiele możliwości, co prawda są ryby które można hodować w takim akwarium jak np: Neoheterandria elegans czy Heterandria formosa, ale jeśli masz możliwość kupić większe akwarium to i na pewno będziesz miał większy wybór co do obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większym zbiorniku łatwiej utrzymać równowagę biologiczną. Dlatego mówi się, że większe akwarium wybacza więcej błędów.

 

W małym akwarium bardzo łatwo można zaburzyć ową równowagę byle głupotą. Wystarczy na przykład podmiana za duża o kilka litrów (mała powierzchnia dna w takiej sytuacji na pewno nie pomaga, bo jak wiadomo bakterie nitryfikacyjne żyją też w podłożu). Trzeba zatem bardziej pilnować parametrów wody i czystości zbiornika.

 

Poza tym im mniejsze akwarium tym mniej możliwości pod względem obsady.

Proszę, cały wątek o tym, jakie akwarium jest lepsze:

http://forum.superakwarium.pl/topic/43788-ma%C5%82e-czy-du%C5%BCe-akwarium/

 

Przy okazji - dbaj o pisownię (wielka litera, znaki interpunkcyjne, etc.).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym akwarium musisz robić podmiany i dbać o czystość oraz o zachowanie odpowiednich parametrów wody (kup testy jeśli nie masz).

Im większy litraż tym łatwiej utrzymać stabilne warunki. Dlatego jeśli masz miejsce to stawiaj 60l, jeśli nie masz to 45l.

 

Edit:

A tak na marginesie - wielka litera i kropka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra będę miał wszystko przygotowane to napiszę tutaj, i będziemy dobierać obsadę ;)

 

Odnośnie obsady, załóż temat w tym dziale: http://forum.superakwarium.pl/forum/62-od-31l-do-60l/  ;)

Pamiętaj, że dobiera się ją do parametrów wody jaką dysponujesz.

 

Rozumiem, że ten temat mogę już zamknąć.

Gdybyś chciał coś jeszcze tu dodać napisz do mnie lub Mapeta, otworzymy go.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...