Skocz do zawartości

Obsada 54l


charlize90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wczoraj zakupiłam swoje pierwsze akwarium (54 litrowe). Dno zasypałam czarnym żwirkiem i zalałam wodą. Zamierzam odczekać teraz 2 tyg. Filtra i grzałki jeszcze nie kupiłam. Parametry kranówy to http://www.mwik.koszalin.pl/aktualnosci/co_pijemy2p2013zm.pdf I teraz przechodzę do pytania... :)

Planuje zrobić zbiornik jednogatunkowy.

Czy przy takich parametrach łatwiej będzie utrzymać neonki czy brzanki sumatrzańskie i jaka jest optymalna ilość sztuk na taki litraż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr to serce akwarium. 2 tygodnie to może być za mało, każde akwarium dojrzewa inaczej, a Ty jeszcze nie masz filtra. 

Na brzanki akwarium jest za małe. 

Neony zielone lub Innesa mogłyby być, ale musiałabyś zejść trochę z parametrami. 

Jak masz trochę więcej kasy przeznaczone na filtr to idź w kubełek. Nie patrz na to co podają producenci. 

Czytaj: http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parametry wody wogóle nie nadają się dla neonów. Tak jak napisał Krzysiek trzeba by z nimi zjechać. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką to myślę że łatwiej by Ci było dobrać obsadę pod istniejące już parametry, niż "bawić" się w ich korygowanie. Prawdopodobnie jak akwarium już dojrzeje to te parametry mogą się nieco zmienić. Warto by było zaopatrzyć się w testy pH, GH, KH, NO2, NO3 i zmierzyć parametry wody w akwarium. A kiedy będziesz już znała parametry wody w swoim akwarium to wtedy będzie można pomyśleć o obsadzie i o tym czy dobierzesz ją pod istniejące parametry, czy zdecydujesz się na ich korygowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie jaki gatunek ryb najlepiej będzie się czuł w takich parametrach?

Jako, że jestem początkująca to jednak zdecyduję się dobrać obsadę pod istniejące parametry.

 

Zakupię test i zrobię wyniki. Miałam to zrobić, ale Pani w zoologicznym mi odradziła, mówiąc, że to strata pieniędzy, bo ona trzyma wszystkie rybki w 'naszej' wodzie i są zdrowe  :wsciekly: . 

Edytowane przez charlize90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jak napisałaś planujesz zbiornik jednogatunkowy to ja Ci proponuję przy obechych parametrach które podałaś, stadko składające się co najmniej z kilku sztuk kardynałków chińskich Tanichthys albonubes. Jest to bardzo łatwa i niewymagająca w hodowli rybka, a poza tym w odpowiednich warunkach chętnie przystępująca do tarła ( sam wielokrotnie bez problemu te rybki rozmnażałem ).

 

Pamiętaj aby przed wpuszczeniem ryb do już dojrzałego akwarium zmierzyć parametry wody, ponieważ mogą się one nieco różnić od wcześniej podanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH, GH, KH, NO2, NO3/ To najważniejsze parametry.

Poczytaj trochę o paramtetrach wody, jeżeli będą odpowiednie, jako dla początkującego akwarysty polecam Ci do akwa 54l 

10 neonków innesa

5/6 gupików

2/3 płatki

 

SPAM, złe rady. Uzupełnij wiedzę jakich parametrów potrzebuje ryba,a później doradzaj. 

To nie pierwszy taki post. +2 Krzysiek1702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...