Skocz do zawartości

Jak wyczyścić akwarium po zastosowaniu żrącego środką


Basia1991a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałam od znajomej akwarium 25 l, chciałabym tam umieścić rybki, ale znajoma mi mówiła ze było strasznie zabrudzone i użyła jakiegoś środka do trudnych zabrudzen, nie wiem jaki to dokładnie środek, ale jest żrący. Jak mam wyczyścić akwarium żeby nie zaszkodziło rybką? Jak na razie zalałam gorącą wodą z solą kuchenną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukać, płukać i jeszcze raz płukać w gorącej wodzie (tylko nie przesadź, żeby akwa nie pękło) i soli kuchennej. Niepotrzebnie czyściła go jakimiś chemikaliami. Na osad z kamienia dobry jest ocet 5% (można go stosować również w momencie gdy ryby są już w akwa, oczywiście w niewielkich ilościach), jest nieszkodliwy dla ryb. Zanim założysz akwa przejżyj sobie ten temat :)http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zakładanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/ Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby zostawiać wody. Płucz pod bieżącą wodą i sól na rękę i czyścić, i tak klika razy dla pewności. Używany żwirek można wyczyścić pod ciśnieniem wody w wiaderku lub misce :) Płucz go do momentu aż będzie czysta woda leciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zostawić zalane wodą z solą przez kilka godzin później płukać? Wiem, że nie potrzebnie, ale po prostu nie wiedziała. Jak wyczyścić używany żwirek?

 

Używany w jakim sensie? Z innego akwarium? Żwirek warto wygotować lub dobrze przepłukać wrzątkiem i bardzo dobrze wypłukać pod bieżącą wodą, tak długo aż woda będzie czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany w jakim sensie? Z innego akwarium? Żwirek warto wygortować lub dobrze przepłukać wrzatkiem i bardzo dobrze wypłukać pod bierzącą wodą, tak długo aż woda będzie czysta.

Tak z innego akwarium, dostałam razem z akwarium... mam nadzieję że nie były tak samo czyszczone jak akwarium :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę go właczyć w ciepłej wodzie z solą? Zależy mi na tym, żeby był odkażony. Nie chciałabym żeby moje rybki zachorowały

Ja mam głupi nawyk, że akwarium słodkowodne powinno być zdala od soli.może ktoś inny ma doświadczenie z czyszczeniem filtru w wodzie z solą. Ja nigdy nie probowałem i raczej nie spróbuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głupi nawyk, że akwarium słodkowodne powinno być zdala od soli.może ktoś inny ma doświadczenie z czyszczeniem filtru w wodzie z solą. Ja nigdy nie probowałem i raczej nie spróbuje.

To jak go powinnam odkazić? Możliwe, że w tym akwarium chorowały ryby, ale nie wiem na co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że w późniejszym czasie, kiedy akwarium już będzie chodziło nigdy już tak filtra nie czyść! Potem filtr czyścimy tylko w wodzie z akwarium np przy wymianie wody raz na jakiś czas - w sensie podmiana wody co tydzień, mycie filtra np. raz na kilka miesięcy. Gąbkę filtra zanurzasz i płuczesz. Kiedy akwarium dojrzeje na filtrze będą bakterie - te dobre;) Jeśli je usuniesz zaburzysz równowagę biologiczną i akwarium będzie dojrzewać od nowa, a nie o to nam chodzi-ma być równowaga ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...