Skocz do zawartości

Obsada do 54l


agatastrkacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do Was pytanie. Otóż po dość długiej wizycie w szpitalu, moje akwarium 54 po prostu padło. Mąż nie umiał się tym zająć (miałam tam bojownika + 7 neonów czerwonych). Wszystkie roślinki padły, bo nie było zapalane światło, bojownik padł (nie wiem czemu). Zostało mi gołe akwarium z samymi neonami. Tu moje pytanie, co do nich mogłabym dołożyć? Z roślin i rybek? Bojowniki odpadają, bo nie mam do nich ręki... co kupię nowego to zaraz pada :( a szkoda kolejnego na śmierć skazywać. Świetlówka 2700K 15W, filrt z gąbką i ceramiką, grzałka jest, podłoże drobne(zabijcie mnie, nie wiem jakie dokładnie, ale to zwykłe, czarne, drobne podłoże). Nie chodzi mi o jakieś wymagające ryby czy rośłiny - to akwarium córki. Bardzo proszę o pomysły. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówka 2700K 15W

Przy takim oświetleniu, to w gę wchodzą rośliny cieniolubne lub dołożenie dodatkowego światła, co zwiększy wachlarz możliwości w doborze roślin.

Jeśli chodzi o obsadę, to tu zapewne Cię zmartwię. Zbiornik 54l jest za mały dla ławicy Paracheirodon axelrodi .

Proponuję zaopatrzyć się w podstawowe testy wody, Ph, Gh, Kh (ewentualnie sprawdź na stronie wodociągów). Po poznaniu podstawowych parametrów wody można zacząć myśleć o obsadzie.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałaś bardzo dużą rozbieżność pH 6,5 - 9,5. Ta górna granica to już prawie jest zabójcza dla wielu gatunków ryb. Jeśli jest to akwarium córki to może warto pomyśleć o rybach z rodziny piękniczkowatych np; gupik endlera, limka czarnobrzucha, czy choćby gupik pawieoczko. Wszystkie te gatunki preferują wodę o pH 7 - 7,5 i twardości sięgającej nawet do 20 GH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...