Skocz do zawartości

Pielęgnice ZEBRY :)


michallodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Musze je miec! :P Ale mam kilka pytań :)

1. Ile najmniej litrów potrzeba na jedna parke?

2. Czy one sa agresywne zawsze i dla wszystkich? Czy moze oszczedzaja rodzine? W moim sklepie w ktorym zawsze sie zaopatruje siedzi z 15 sztuk w małym akwarium jestem tam czesto i z zeznan babki wynika ze sie nie ganiaja. Do ostatniego poniedzialku keidy to jadna parka zlozyla ikre w roku akwarium :P Babka sie przerazila ze darmozjadow trzymac nie bedzie i jak sie cos wylegnie to mi odda za frajer :)

3. Można trzymac cos z nimi? Chociaz cos do czyszczenia zbiornika :)

4. Jakie rosliny dac zeby ich nie zjadly? bo zeby nie wykopały zabezpiecze jakimis kamorami :) Może wystarczy jak bede im dodawal roslinnego pokarmu?

5. Słyszałem ze sa calkiem latwe w chodowli prawda to czy fałsz? :P chodzi mi glownie o wode czy wystarczy odpowiednio dojzale akwa z kranowki czy potrzeba jakis specjalnych warunkow :)

6. Jakie podloze polecacie? Czytałem ze lubia kopac wiec chyab lepszy bylby jakis piasek zeby sobie krzywdy nie zrobily?

To poki co chyba wszystko ale na pewno jeszcze bede cos mial :P

Sory za moze glupie pytania ale wole sie upewnic dwa razy niz meczyc rypki :) po za tym slyszalem ze to najlepsze forum w sieci wiec licze na was ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ile najmniej litrów potrzeba na jedna parke?

112l.

 

2. Czy one sa agresywne zawsze i dla wszystkich?

najbardziej dla przedstawicieli tego samego gatunku, ale w 112l nie ma nic szans poza parką zeber

 

3. Można trzymac cos z nimi? Chociaz cos do czyszczenia zbiornika :)

zbrojnik niebieski

 

4. Jakie rosliny dac zeby ich nie zjadly? bo zeby nie wykopały zabezpiecze jakimis kamorami :)

anubiasy

 

5. Słyszałem ze sa calkiem latwe w chodowli prawda to czy fałsz? :P

prawda

 

6. Jakie podloze polecacie?

piasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jeszcze chodzi mi o dobranie pary kupilbym jakiegos samca powiedzmy i gadalem juz z facetem wzialbym od niego 5-6 samic i je wpuscil na kilka dni zeby sie dobrali sami czy przez te pare dni nic by sie nie stalo? Czy ma tu znaczenie to ze rybki sa z tego samego miotu? albo plec? np ze samice sie nie bija miedzy soba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale chcialbym zeby sie same dobraly :P a jak wezme 6 malych to moge je wszystkie trzymac w tym 112l ? i jak dluga taka parak by si eodbierala? bo jelsi mam wziac je na dluzej to moge je jzu kupic tylko co pozniej z tymi 4 zrobie? nie chce zeby sie pozabijaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok z pielęgnicami, że jak się chce żeby się same dobrały to trzeba kupić nadwyżkę. Możesz śmiało trzymać 6 małych, moje pielęgnice miodowe kupiłem jak miały ok. 6 miesięcy i pary dobrały się po 2 miesiącach. Z 6 sztuk mam 2 samce i 4 samice, ale z 5 sztuk sajica już tylko 1 samica + 5 samców, taka loteria niestety.

Czy się pozabijają... spokojnie poczekaj do pierwszego tarła, w tedy będzie ostro ale do tego czasu nie powinno być tragedii, będą się gonić ale myślę że dadzą redę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ale jak kupujesz ryby to z reguły są z tego samego miotu, dobiorą się w pary bez problemu. Narybek powinieneś spokojnie odchować karmiąc nawet standardową karmą (najlepiej dla pielęgnic) dostosowując ją do wielkości ryb czyli na początek sproszkowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu mam kolejny problem :P na roznych stronach roznie pisza w rezultacie wynika ze zebry lubia o 20 do 30 stopni :P a ja chcialems ie zapytac z czyjegos doswiadczenia moze jaka temperatura ale konkretnie np 27stopni im najbardziej pasuje? slyszalem ze trzymacie ryb w maxymalnych dopuszczalnych tem skraca ich zycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tez hcyab zrobie kupie z 5-6 sztukmalych i sie zobaczy

porobie duzo kryjowek zeby w razie czego mialy sie gdzie ukryc

nie wiem czemu u tej babki w sklepie jest 5 sztukw jednym akwa sa na prawde duze ona mowi ze ma je od ponad roku maja duze akwarim jaki na sklejp na oko 150-200litrow swszytskie zawsze siedza w jednym kacie jak by sie kochaly :P co prawdamaja tam tez wielkiego bo ma ponad 30cm glonojada ale tgen dziadek przeciez ich nie gania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnice zebry pomimo swej wojowniczej natury są bardzo płochliwe. W sklepie pewnie przeżywają permanentny stres siedząc w 5 sztuk w takim aqwa, gdyby było ich 20 to siłą rzeczy zajęły by się tym co dzieje się w środku a nie na zewnątrz zbiornika.

Wracając do obsady to jeśli zebry by się między sobą nie dogadały (pary) to jest też taka ryba jak Czerwieniak dwuplamy – Hemichromis bimaculatus. Kawał sk......na jak na tak małą rybkę. Co prawda to Afryka ale... powinien sobie doskonale poradzić no chyba, że ktoś miał już taki zestaw i zdecydowanie odradza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bierz jak największe, jak masz miejsce oczywiście. Ale czy chcesz trzymać tylko jedną parę ryb + uzupełnienie obsady na dno? Dobrze, to przemyśl. Jeżeli jednak zależy ci na zebrach to się nie zastanawiaj, są dość płodne także niedługo rodzina się powiększy :)

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak bede musial na nie zrobic miejsce :) w wiekszosci przypadkow czy to jest 96 czy 126litrow podstawa jest 80x30 albo 80x35cm wiec to bez roznicy juz wiec pewnie beedzie 126l bo na 100x40 chyab nie uszczkne miejsca ale jeszcze nie mierzylem wsyztskiego :) troche pusto tak trzymac tylko dwie rybki w calym akwa ale co zrobic jak chce zebry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...