Skocz do zawartości

Obsada [30l]


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jestem posiadaczem akwarium o wymiarach 40x30x25 (długość, wysokość, szerokość). Temperatura w akwarium wynosi 25 stopni Celsjusza.

Chciałbym was prosić o dobór stworzonek do mojego akwarium. Aktualnie pływa w nim 10 Neonów Inessa, w akwarium jest korzeń i niedługo kupie jakąś roślinkę. Interesują mnie ryby przydenne i krewetki. Najbardziej podobają mi się Otoski, krewetki Red Cherry i krewetka bambusowa (filtrująca).

 

PROSZĘ WAS O POMOC!

Edytowane przez MasterKRZYSZTOF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest 30l, żle napisałem... Przepraszam.

A jak sprawdzic parametry wody?
 
Jeśli chodzi o Neony to wydaje mi się, że akwarium nie jest dla nich złe, ponieważ 2 tygodnie pływają spokojnie w ławiczce, a miejsca mają jeszcze dużo.

Edytowane przez MasterKRZYSZTOF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak sprawdzic parametry wody?
Najlepiej kupić testy. Testy paskowe są dużo tańsze, ale zarazem mniej dokładne. Natomiast testy kropelkowe choć są droższe to jednak są dużo dokładniejsze. Testy kropelkowe do badania pH wody w dwóch zakresach np: firmy zoolek kosztuja około 20 zł. Tyle samo kosztują testy do badania GH i KH. Obydwa testy GH i KH  są w jednym opakowaniu.

Można również sprawdzic parametry wody na stronie wodociągów swojej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie czym chwalić.

Na tego Pleco akwarium 250cm długości to minimum. To gigantyczna ryba, dorasta do 50cm.

Kirysy są stadne i potrzebują piachu.

Jak byś odddał karasia to neony by tam mogły być.

 

Pamiętaj, że neony Innesa to zimnowodne ryby. 24*C to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli tak:

-wrzucić szyski olchy

-kupic RC i neony zielone

-oddać karasia

-przerzucić neony

 

W wyższym litrażu Bristlenose ma 6 lat i 13cm (to albinos). A te 2 zbrojniki niebieskie mają: jeden 13 lat i 20cm, drugi 8 lat i 15cm. Karaś ma 7cm i około dwa lata. A kirys też staruszek 6 lat i 4cm. Tłoku tam nie ma, więc wszystko wykonam w najbliższym czasie. DZIĘKI WAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...