Skocz do zawartości

Problem z ph !!!


thevolt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, więc sprawa wygląda tak, że mam problem z ph wody w moim pierwszym krewetkarium, mam zamiar hodować w nim krewetki red cherry, lecz ph jest na poziomie 8, próbowałem już obniżyć ph uzdatniaczem JBL biotopol c, po kilku dniach kiedy wykonywałem test poziom ph się nie zmienił i pozostał na poziomie 8,źniej spróbowałem je obniżyć wodą destylowaną i to również nie pomogło.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     


 


 


Proszę pomóżcie mi w rozwiązaniu tego problemu.


 


 


Ps. akwarium dojrzewa od ok.4 dni.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to krewetkarium to domyślam się, że nie jest wielkich rozmiarów dlatego polecam robić podmianki wodą demineralizowaną np. 1:1 z kranówą, aby zmienić parametry wody do takich jakie Cie interesują. Koszt wody to ok 3zł za 5l (osobiście kupuje w kauflandzie :) ). Podczas dojrzewania nie powinno się robić podmian żadnych bo wydłuży do dojrzewanie akwa ale tak myślę że skoro minęło dopiero 4 dni to może zrób restart taki mały wymieniając tylko wodę no i dojrzewanie zacznie się od początku.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...