Jump to content

Karmienie a filtr


Recommended Posts

Witam, 
z góry proszę o wyrozumiałość, jestem totalnym świeżakiem. 
Mam akwarium 25l w którym mam samca bojownika (który jest wyjątkowo odporny na wszystkie moje błędy) i jednego ślimaka ampularia.
W miarę czytania i obserwacji pojawiły mi się dwa pytania:

1) gdy podaje pokarm suchy, taki w płatkach - prawie natychmiastowo zżera mi go albo filtr, albo obieg wody sprowadza płatki na dno gdzie zajmuję się nim ślimak. Co zrobić? Na te kilka minut wyłączać filtr, czy może jest jakaś inne rozwiązanie?

2) po przejrzeniu różnych artykułów doszłam do wniosku, że mam za mało roślin i chciałabym dosadzić nowe. Kiedy najlepiej to zrobić? 

Link to comment
Share on other sites

To raczej nie jest kwestia ilości jedzenia, bo ta wcale nie jest za duża, rybka śmiało daje sobie z nią radę, tylko tego jak szybko pokarm pochłaniany jest przez filtr. A w takim akwarium manipulacje przy ustawieniu filtra są raczej bardzo ograniczone, ale nie planuje większego bo dla bojownika mi w zupełności takie wystarczy, poza tym nie mam miejsca, więc muszę sobie jakoś z problemem poradzić. Skoro mogę śmiało na czas karmienia, tzn. te kilka minut wyłączyć filtr, to problem chyba rozwiązanym.

Co do ślimaka, to fakt trochę z niego "brudas" :) ale jeżeli chodzi o dbanie o czystość, typu pozbywania resztek pokarmu, opieka roślinkami - to sprawdza się u mnie idealnie.

dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...