Skocz do zawartości

Obsada 54l


Remek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 54 l a w nim 10x neon inessa, 12x gupik pawie oczko, 2x gupik endlera 5x kirys spiżowy. Chciałbym mieć parkę pielęgniczek raminreza, mogę zrezygnować tylko z pawich oczek ile bym musiał oddać pawich oczek żebym mógł wpuścić pielegniczki. Czy w ogóle pielegniczki raminreza mogły by być w akwa nawet bez pawich oczek ?

Mam filtr tetra tec ex600, napowietrzacz, grzałkę z termostatem.

Edytowane przez Remek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy w ogóle pielegniczki by być

Wg mnie dla Pielęgniczek masz za mały litraż.

 

 

Mam akwarium 54 l a w nim 10x neon inessa, 12x gupik pawie oczko, 2x gupik endlera 5x kirys spiżowy

Obecnie zbiornik masz jakby nie patrzeć przerybiony, a gatunki które w nim trzymasz wymagają innych parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium masz mocno przerybione, a gatunki które masz do siebie nie pasują, więc o dodawaniu ryb bez zmiany obsady nie może być mowy. Poza tym, jest to za małe akwa dla ramirez, jak już napisał Andy102. Obsadę polecam zmienić/zrekonstruować, a do tego potrzebne są parametry wody. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Radziłbym, żebys oddał gupiki// zostaw sobie ok. 5/6 sztuk, neonki też mogą zostać. Dokup sobie do tego jeszcze wtedy ze 2 platki.

Gupików i platek nie powinno się łączyć z neonami innesa. Gupiki i platki wolą wodę twardszą i o pH nieco powyżej 7, natomiast neony innesa to woda miękka i o pH poniżej 7.

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupików i platek nie powinno się łączyć z neonami innesa. Gupiki i platki wolą wodę twardszą i o pH nieco powyżej 7, natomiast neony innesa to woda kwaśna i o pH poniżej 7

 Ja mam Ph 6.9 i wszystkie rybki smigają ok.

 

Nie pisz bzdur! 

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Neon innesa w swoim naturalnym środowisku żyje w dorzeczu Amazonki w dość wyjątkowych warunkach dotyczących zarówno temperatury wody jak i warunków świetlnych. Warunki takie występują na stosunkowo małym obszarze co głównie właśnie stanowi o ich specyfice. Ryby te przebywają w wodach silnie zacienionych i wlaśnie takie warunki powinno się stworzyć im w akwarium ( są to ryby bardziej nadające się do BW ).Gdy przebywają w akwarium o silnym oświetleniu ich barwy stają się nieco stonowane oraz  ryby stają się na ogół mniej ruchliwe. Tak samo znaczący wpływ na te ryby ma temperatura wody które nie powinna przekraczać 23*C ( nie dotyczy to okresu rozrodczego gdzie temperatura może być nieco wyższa) dlatego że ryby te przebywając przez długi czas w wodzie o wyższej temperatuże z reguły żyją krócej.

Woytek tutaj masz co nieco o neonie innesa. Doczytaj sobie jeszcze o parametrach wody jakie wymaga ta ryba, a sam zobaczysz że ni jak ona nie pasuje do gupików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...