Skocz do zawartości

Statecznik czy elektronika z kompakta?


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podłaczyłem T5 8W pod elektronike z kompakta 9W i świeciło to na mój gust nieciekawie...ale moze to moje subiektywne odczucie bo nie miałem jej jeszcze pod statecznikiem.

1.Czy warto kupić statecznik czy może lepiej dac tą elektronikę?

2.Jak z trwałością tej elektroniki?

3.Istnieje realne zagrożenie pożarowe z elektroniki kompakta? Czytałem gdzieś na forum że komus się to ustrojstwo zapaliło :shock:

4. Czy jest duza róznica w natężeniu światła po podłaczeniu do statecznika i elektroniki?

 

A o odpowiedzi proszę ludzi którzy maja takowe rozwiązanie (elektronikę z kompakta) u siebie zastosowane. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam świetlówkę podłączoną do elektroniki, teraz mam statecznik...

 

1. Lepiej dać statecznik. Najlepiej elektroniczny z ciepłym zapłonem.

2. Elektronika lubi się zepsuć i bardzo szybko psuje świetlówkę (u mnie spaliła świetlówkę po 2 miesiącach)

3. Jest ryzyko zapalenia.

4. Świetlówka podłączona do elektroniki traci sporo mocy i nie świeci tak jak powinna.

 

ps. elektronikę z kompaktu nie powinno się podłączać do świetlówek T5 bo jeszcze szybciej je uszkadzają niż T8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na elektronice z kompaktów całe moje oswietlenie nad akwarium 2x15w + 1x18w. Dwie pierwsze swieca juz rok i jest wszystko ok. Zapalenie? To juz hardcore i wynik lenistwa lub pracy na odczep sie. Czy swieci krocej? Mozliwe choc i tak wymieniamy swietlowki po roku.

Inna sprawa jest sama elektronika. Zalezy od firmy. Philips, Osram jak najbardziej reszta to rydzyk fizyk;)

 

P.S Do swietlowki 8 W winno sie dac elektronike 11 W.

P.S 2. Nalezy pamietac iz wszystkie prace pod napieciem moga sie skonczyc negatywnym skutkiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast kombinatorstwa polecam to co zrobiłem ja -> kupić przechodzoną pokrywe (na allegro taką na 240 l można za 50 z elektryką kupić)

wyszarpać co lepsze reszte w kosz

 

ja za 50złkupiłem tym sposobem zestaw dla 2 świetlówek

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...