Skocz do zawartości

Dziwny Wielkopłetw wspaniały


Eliszja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie odnośnie wielkopłetwa wspaniałego,  mam go pół roku. i od 2 tygodni zauważyłam ze mało je albo wcale, zawsze jak dostawały wodzień np to jadł dużo, bardzo go lubi a dziś mu dałam i reszcie to nawet nie ruszył, pływa obok. Z warg zaczęły mu wystawać jakby zęby, dziwnie to wygląda. nie miał tego. Nie mam pojęcia co to i co jest z nim. Proszę o odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo, akwa dostałam od wuja .Akwarium ma chyba 40 l. Rośliny są sztuczne, jest duży konar położony na środku, na dole mam małe kamyszki. Z tyłu jest naklejona foto tapeta. filtr wewnętrzny fan mikro plus 3-50 cos takiego. Obsada to 2 welony i właśnie ten wielkopłetw. , Nigdy nie wchodzą sobie w drogę tzn nie podjadaję się itp. oświetlenie też jest w pokrywie. Od razu mówie ze nie kupuje większego akwarium ani nic z tych rzeczy poniewaz nie mam środków , w domu są jeszcze inne zwierzęta. Proszę mi powiedzieć co się stało temu wielkopłetwowi. Może uda mi się zrobić zdjęcie ale nie sądzę.

 

Wygląda to tak. Ze ta dolna warga tak jakby była kawałek ucięta i te "zęby" sie jeszcze zrobiły. Tak jak narysowałam . Bo nie na rady mu zdjęcia zrobić.

45449025033468313798.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welony to trochę takie "świnki", bardzo "brudzą wodę", a ty trzymasz je w 40 litrach (!), co jest nieporozumieniem, bo to ryby duże, osiągające ok. 15 cm długości (jeśli z wymiarem coś nie tak, proszę o poprawę) - z tego powodu powinnaś zmierzyć parametry wody, bo bez ich znajomości można gdybać, co jest przyczyną aż do śmierci ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze welony brudzą wode to wiem . Im akurat nic nie jest mają się dobrze, dużo jedzą . Chodzi o wielkopłetwa. A jak mam zmierzyć parametry wody ?

Wiem, że chodzi Ci o wielkopłetwa. Jednakże musisz brać pod uwagę wiele czynników, w tym także "brudzenie wody" przez welony, a dokładnie - wydalaną przez nie ilość odchodów (mówiąc dosadnie - im więcej jedzą, tym więcej sr*ją), z których powstaje amoniak przekształcający się najpierw w azotyny, a potem w azotany. Warto też znać pH, KH i GH wody, w której wielkopłetw przebywa. Poza tym, jeśli jedna ryba choruje, trzeba brać pod uwagę całą obsadę, bo jak zapewne wiesz, choroby są zakaźne.

 

Do tego ważną informacją jest to, jak często robisz podmiany wody, jak wygląda odmulanie dna, jaka jest temperatura wody.

 

Co do sztucznych roślin - one też mogą mieć wpływ na zdrowie ryb.

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to co opisujesz wygląda mi na chorobę zasadową.. Zwłaszcza ze piszesz o dosyć małym zbiorniczku...
Jeśli nie masz testów na pH wody, delikatnie podmieniać wodę,na kwaśniejszą a także jesli masz możliwość umieść coś w akwarium co spowoduje zakwaszanie wody... (korzeń, liście dębowe)

Jest oczywiście chemia służaca do precyzyjnego ustalania pH ale jeśli nie masz możliwości kontroli to tym bardziej nie koryguj...
Dodatkowo, od wysokiego ph wody mogą namnożyć się kolejne drobroustroje powodujące inne choroby najczęściej grzybiczne.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...