Skocz do zawartości

Nurzaniec jest chory... :(


Rekomendowane odpowiedzi

:?::?::?::?:

 

POMOCY!!!

mam Nurzańca który ładnie rósł dopóki nie miałam glonów. po ataku glonów wszystkie listki zrobiły się takie jakby dziurawe, pożółkły i rwą się. Wsadziłam ją przy filtrze z deszczownią! czy ona jeszcze odżyje? czy lepiej ją usunąć i kupić nową?

\PS nie wiem czy to ważne ale mam jeszcze dwa anubiasy niskie i jedną gałęzatkę, które ładnie rosną, bez problemów nawet po glonach.!

 

:?::?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liście zbrązowiały to znaczy że obumarły i już nie odżyją. Taki więc należy je wszystkie usunąć. Zostaw tylko te żywe a resztę niestety ciach. Nurzaniec to prosta do utrzymania roślina więc musisz mieć coś namieszanego we współczynnikach wody skoro ci zgniła :| Glony takiego postępowego obumierania nie spowodują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, glony zużyły większość substancji potrzebnych dla roślin i widocznie nurzaniec nie dał sobie rady. Inna sprawa to to, że nie wiemy jakie masz oświetlenie i czym nawozisz (o ile w ogóle). Żeby rośliny ładnie rosły potrzebują dobrego światła, odpowiedniego nawożenia i CO2. Nawet takie rośliny, które teoretycznie są mało wymagające, potrzebują tych rzeczy. Tym bardziej po ataku glonów. Trzeba tylko zacząć dbać ostrożnie i nie przesadzić bo łatwo można spowodować wysyp kolejnych glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nawoze bo to nowe akwarium (1,5 miesiąca) a w sklepie powiedzieli mi ze nawozi się dopiero po trzecim miesiącu... świetlówkę mam akwarystyczną, nie zwykłą więc chyba nie przez to... CO2 na razie nie mam, ale kupię nie długo.. a właśnie, lepiej zrobić samemu czy kupić gotową butlę z CO2? bo w sklepie na pewno powiedzą że kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w sklepie powiedzieli ci, że nawozi się dopiero po 3cim miesiącu, to radzę byś nie słuchała dalszych rad od rzekomych specjalistów sklepowych.

 

A niby skąd rośliny mają brać związki odżywcze dla siebie z nowo założonego akwarium?

 

Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...