Skocz do zawartości

Łatwe i szybko rosnące rośliny. Akwarium zalane 7 dni temu.


attack89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Ciąg dalszy problemów z małym gówienkiem. Nie wiedziałem, że zakładanie małego zbiornika może być trudniejsze niż zakładanie dużego  :shock:  Z dużym nie miałem żadnych problemów. Do rzeczy. Otóż tydzień temu zalałem akwarium 25 litrów i włożyłem korzeń. Ten korzeń farbuje mi wodę na kolor mocnej herbaty i nic z tym zrobić się nie da. Ja farbował tak farbuje. Wczoraj pozbyłem się dziada. Poszedł w kosz a z nim 30 zł  :-(   bo tyle kosztował. Kupiłem natomiast inne korzonki, które wody nie farbują. Podmieniłem 30% wody, ale nadal pozostaje lekko żółta. Przez farbujący korzeń nie mogłem przez tydzień posadzić żadnej rośliny gdyż światło w ogóle nie docierało na dno. Teraz założyłem na filtr włókninę i coś zaczyna się dziać, to znaczy woda staje się klarowniejsza, ale pewnie całego zmętnienia nie wyciągnie a podmienić na razie nie będę gdyż wydłużam tym dojrzewanie zbiornika.  Pytanie do Was. Jakie roślinki posadzić w akwarium, które zostało zalane tydzień temu? Chodzi mi o szybko rosnące, które i tak po pewnym czasie wywalę bądź przesadzę do dużego akwarium. Chciałbym, aby roślinki już zaczęły mi pomagać w ustabilizowaniu parametrów. NO2 skacze niemiłosiernie. Jest też dość dużo NO3 i trzeba posadzić jakieś zielsko. Liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadź np. Limnophila sessiliflora, Hygrophila corymbosa, Ceratophyllum demersum, Eustralis stelata, Hydrocotyle sp. japan, Bacopa caroliniana itp.

Dzięki bardzo. Mam jutro jechać po mech. Zjeździłem dzisiaj pół miasta za siatką, którą mógłbym zamocować na tył, jako tło i pomiędzy dać mech. W ostatnim sklepie ogrodniczym znalazłem siatkę plastikową do grodzenia. Oczka wielkości 0.5 cm czy taka się nada? Identyczna jak ta poniżej.

d4f2a3d31866d5b6m.jpg

 

Deadmau5

Źle się wyraziłem. Wyrzuciłem z sensie, że mi nie potrzeba i 30 zł poszło się walić, że tak powiem. Korzeń mam, bo wywalić to jednak szkoda.

Edytowane przez attack89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się.

Dziękuję Ci bardzo. A wiesz tak mi przyszło do głowy jeszcze jedno. Zawsze dawałem pod żwirek czy piasek substrat czy to z Tetry czy z JBL. Teraz do krewetkarium postanowiłem to wszystko zastąpić kulkami JBL.

http://www.e-pazur.com/index.php?p6420,jbl-the-7-13-balls-nawoz-w-kulkach-na-ukorzenienie-roslin

 Substrat z tego, co wyczytałem działa przez pierwsze 3 miesiące a później jego właściwości zanikają. Oczywiście na pierwsze 3 miesiące rewelacja, gdy roślinki się ukorzeniają. Kulki JBL działają do pół roku i pomimo przedostania się do wody nie są pożywką dla glonów. Wczoraj sadząc roślinki powtykałem w okolicę korzeni kulki JBL.  Czy dawać jeszcze te kulki czy nie? Sadzonki będą blisko wczorajszych roślinek, czyli gdzieś w pobliżu kulek.  Do wody dodaję na razie tylko potas i węgiel w płynie w podwójnej dawce, aby mi się glony przypadkowo nie zrobiły.  Za jakieś tydzień może dłużej dawkował będę Seachem. Flourish

http://www.seachem.com/Products/product_pages/Flourish.html

 

 

 

Wgłebka Wodna,

 

Ona rośnie wszędzie. Kiedyś nie zauważyłem jak rzucała mi się na anubiaska. Po tygodniu anubiasa widać nie było. Mam ją w dużym zbiorniku. Ale dzięki  :)

Edytowane przez attack89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat a więc jakie jeszcze rośliny radzicie kupić do świeżo zakładanego zbiornika ? na razie mam 2 koszyki Valisneri spiralis 2 koszyki Ludwigia repens 2 koszyki Cabomba caroliniana i koszyk myriophyllum chodzi o takie co w miarę dużo na start będą zużywać składników odżywczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...