Skocz do zawartości

Parametry wody


Marhyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać czy te parametry są wporządku dla neonów Inessa, zbrojników niebieskich, kiryski pand, gurami mozaikowy i pielęgnica Ramireza

t- 25.5 C
Cl2 - 0
pH- 6,8-7,2
kH- 6
Gh >7
No2 0.5
No3 25

Woda zalana w niedziele i dziś te parametry zmierzyłem, żwirek czarny aquanature, korzeń rośliny wysokie anubiasy, kilka niskich, napowietrzacz JBL a400 , filtr JBL greenline e1501 z wkładami: JBL kulki micromec, BIO PO4, Multi-zeolite i gąbki.

Po jakim czasie mogę wpuścić rybki czy w niedziele mogę wpuścić pierwszych mieszkańców ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie mogę wpuścić rybki czy w niedziele mogę wpuścić pierwszych mieszkańców ???

Jak akwarium dojrzeje. Poczytaj o cyklu azotowym i dojrzewaniu zbiorników. Na razie w wodzie masz zabójczy poziom azotynów dla jakichkolwiek mieszkańców.

Jakiej wielkości masz baniak?

Co do obsady. Na dnie nie masz piachu, więc Pielęgniczki i Kiryski odpadają.

Staraj się dobierać gatunki ryb z jednego biotopu, wtedy łatwiej zgrać parametry.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym zapytać czy te parametry są wporządku dla neonów Inessa, zbrojników niebieskich, kiryski pand, gurami mozaikowy i pielęgnica Ramireza t- 25.5 C Cl2 - 0 pH- 6,8-7,2 kH- 6 Gh >7 No2 0.5 No3 25
Niestety wszystkie te ryby nie powinny się znaleźć w jednym akwarium ponieważ preferują one różne parametry wody i różną temperaturę. Do tej temperatury którą podałeś na pewno nie pasuje neon innesa, on woli chłodniejszą wodę. Pielęgniczka ramireza woli wode nieco kwaśną ( podobnie jak neon ) i w tym przypadku pH nie powinno przekraczać 7. Z tym że z kolei pielęgnczka ramireza woli wodę nieco cieplejszą niż neon i tutaj te 25 stopni byłoby jak najbardziej odpowiednie. Co do pozostałych ryb ph i GH są o dpowiednie tylko znów pojawia sie problem z temperaturą ponieważ Gurami mozaikowy jest rybą zdecydowanie ciepłolubną,

 

Po jakim czasie mogę wpuścić rybki czy w niedziele mogę wpuścić pierwszych mieszkańców ???
Rybki można wpuścić dopiero wtedy kiedy zamknie sie cykl azotowy w akwarium. Jak narazie masz za wysokie NO2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...