Skocz do zawartości

Obsada 240l


Siwulenka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiram wszystkich ;))

Akwarium 240l
Filtr zewnetrzny eheim profesional 2228
Grzałka protemp s300
Podłoże biały kwartz ...


Obsada:
4x gurami złote
2 x gurami karłowate
5 x zalobniczka
5x bocja wspaniala
2 x skalar
3 x zbrojnik (2 niebieskie samiec+samica 1 samiec albino)
1 x Platydoras costatus
1 x kugelfisch (niestety nie wiem jak nazywa się ta rybka po polsku)

Co myślicie o tej obsadzie ?? Czy coś nie pasuje do siebie ?? Ryby sie ze sobą zgadzają i są zdrowe Ale chciałabym usłyszeć opinie kogoś bardziej doświadczonego. Czy mogłabym dokupić do tego 2 motylowce czy będzie już za dużo ryb ?? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje rosną zbyt duże jak na ten litraż. Polecam oddać je lub wymienić np. Na pręgowane.te skalary to para? Co do zbrojników proponuję oddać 1 samca i dokupić samice bądź zostawić parę. Albino to plecostomus?-zbyt mały litraż na niego. Platydoras to potwór- do oddania. Kugelfisch- u nas "najeżka"- nadaje się tylko do akwarium jedno gatunkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Razem z mezem zdecydowalismy ze w czerwcu postawimy w miejsce 240litrowego akwarium 450l... Czy w takim przypadku bocje i sumik moga zostac ?? A co do (najeżki)... Czy mozna trzymac tylko jedna ta rybke w akwarium ?? Mam drugie male 60l moglabym ja tam przezucic tylko nie wiem czy nie bedzie tam samotna :)

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

/ Luna


Ahaa i jeszcze chcialam sie bardzo dowiedziec jakich warunków wymagają motylowce :)) strasznie podobają mi się te ryby :) już od dawna się nad nimi zastanawiam :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocje jak najbardziej wtedy, jednakże sum rośnie na prawdę zbyt duży i w dodatku zje wszystko co zmieści się mu do pyska. Najezki nadają się do 60l jednak w grupie 5-6 osobników i bez żadnego innego towarzystwa( chyba ze krewetki).

 

Kolego poco proponujesz zostawić Bocje skoro nie znasz wymiarów ani parametrów wody ? Zawsze połączenia dużych ryb w małych baniakach kojarzą mi się z takimi filmikami:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ef-qKT_D0i8

 

Siwulenka ta obsada jest bez sensu, pomieszane ryby z różnymi wymaganiami. Upatrz jeden główny gatunek i potem myśl co dalej. Podaj wymiary akwarium i parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...