Skocz do zawartości

Co sądzicie o takiej obsadzie 112L


kamyk.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Jak już mój zbiornik dojrzeje chciałbym wpuścić do niego:

 

- 10-12 molinezji (3złote, 3 czerwone, 3 czarne i białe)

- prętniki (2 lub 4 sztuki, tylko tu nie wiem czy je parami się bierze czy z przewagą samic, raz czytam ze parami raz że przewaga samic)

- 2 ampularie

- nie wiem ile jeszcze ale krewetki filtrujące

- no i zastanawiałem się nad neonkami

 

Napiszcie co sądzicie o tym i jakie są wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 10-12 molinezji (3złote, 3 czerwone, 3 czarne i białe)

Troszkę poszalałeś :) Molinezje to spore rybki - nawet do 10-12 cm, więc taka ilość do tego litrażu to zdecydowanie za dużo. Ja bym z nich zrezygnował i wziął te prętniki o których piszesz dalej.

A tak na marginesie, to jakie masz parametry wody?? Bo to ułatwi dobranie Ci obsady :)

 

- prętniki (2 lub 4 sztuki, tylko tu nie wiem czy je parami się bierze czy z przewagą samic, raz czytam ze parami raz że przewaga samic)

Raczej bierze się w haremie, np 1+3 bo samce mogą być wobec siebie agresywne :)

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie moje parametry wczoraj były makabryczne: NO2 4mg na litr. NO3 okolo150. KH niecale 3. GH 6.

Akwarium wystartowało 5 marca 2014 ale to już cały temat na dziale pytania początkującego i tam mi pomogli i teraz zbiornik jest pusty.

Wczoraj woda była podmieniona 50%, jutro podmienię znów 50%. W piątek zrobię testy ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Ci się już ustabilizuje cykl azotowy to pomyśl nad obsadą dopiero.

Skoro podoba Ci się prętnik to może pójdź w biotop Azji, takich obsad jest sporo na tym forum w tym właśnie do 112L więc poczytaj sobie i wybierz jaka Ci pasuje :)

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli zbiornik jest zupełnie pusty i nie ma w nim ryb to nie musisz podmieniać wody! Poczekaj tylko cierpliwie te ok 3 tygodnie aż wszystko dojrzeje i ustabilizuje.


Zbiornik nie stał pusty za wcześnie wpuściłem rybki ( sugerowałem się radami sprzedawcy w sklepie). Wczoraj oddałem rybki w dobre ręce a niektóre na przechowanie. Zostały tylko ampularie w zbiorniku i zrobiłem podmiankę.


 

No to jak Ci się już ustabilizuje cykl azotowy to pomyśl nad obsadą dopiero. Skoro podoba Ci się prętnik to może pójdź w biotop Azji, takich obsad jest sporo na tym forum w tym właśnie do 112L więc poczytaj sobie i wybierz jaka Ci pasuje


Poczytam o tych obsadach w biotopie Azji:)

Edit:

Jako że urlop mam to poczytałem trochę od rana o biotopie Azji i całkiem mi się spodobało :)

Co powiecie o takim składzie:

- Danio Lamparci-Pręgowany ( nie wiem ile sztuk)

- Pretnik (1+2 bedzie ok?)

- Razbora Galaxy - Niebianski Danio perlowy (10 sztuk)

-Kolcobrzuch Karłowaty ( piszą że drapieżna, ale jak się ja karmi ślimakami na których ostrzy zęby może żyć z innymi rybami. Co o niej sądzicie czy lepiej nie ryzykować?)

No i będę musiał małe przemeblowanie w akwarium zrobić. Dodać rośliny pnące się i liściaste, również takie co by kładły się na tafli wody. Dodam korzeń taki w miarę wysoki. I obsadzę mech.

Co o tym myślicie?

 

Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.
/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co powiecie o takim składzie: - Danio Lamparci-Pręgowany ( nie wiem ile sztuk) - Pretnik (1+2 bedzie ok?) - Razbora Galaxy - Niebianski Danio perlowy (10 sztuk) -Kolcobrzuch Karłowaty ( piszą że drapieżna, ale jak się ja karmi ślimakami na których ostrzy zęby może żyć z innymi rybami. Co o niej sądzicie czy lepiej nie ryzykować?)

Prętnik ok.

Danio bym zostawił jeden gatunek (mieszanie ławic w zasadzie słabo wychodzi ostatecznie).

Co do kolcobrzucha to średnio się na nim znam, ale z tego co można o nim znaleźć to chyba bym nie ryzykował...

Może tylko pomyśl o czyś na dno... Jak Azja to samo nasuwa się dać piskorka kuhla - ciekawa rybka ze względu na kształt :) Ale dla piskorków to koniecznie piasek na dnie musisz mieć.

 

 

No i będę musiał małe przemeblowanie w akwarium zrobić. Dodać rośliny pnące się i liściaste, również takie co by kładły się na tafli wody. Dodam korzeń taki w miarę wysoki. I obsadzę mech.

No zapowiada się bardzo ok :) Daj piach, korzeń i tak jak mówisz - "pnące" roślinki kładące się na taflę (nurzaniec może się sprawdzić mimo że to niby amerykański - ale nie bądźmy tak drastycznie biotopowi :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń jak najbardziej,ale czy mech także? Moim zdaniem juz niekoniecznie chociaz to kwestia aranżacji. W jakim budzecie chciałbyś sie zmieścić? Kolcobrzuch Karłowaty to raczej propozycja dla tych bardziej dośiadczonych akwarystów, moim zdaniem do takiej obsady nie bardzo tutaj pasuje.

Edytowane przez Clarias_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Korzeń jak najbardziej,ale czy mech także? Moim zdaniem juz niekoniecznie chociaz to kwestia aranżacji. W jakim budzecie chciałbyś sie zmieścić? Kolcobrzuch Karłowaty to raczej propozycja dla tych bardziej dośiadczonych akwarystów, moim zdaniem do takiej obsady nie bardzo tutaj pasuje.

 

Nie myślałem o budżecie jeszcze obecnie posiadam już spory ładny korzeń a kupić chciałbym taki jakby z pniem i by stał mi na korzeniach swoich.

Ok to kolcobrzuch odpada. Znalazłem roślinność taką pochodzącą z Azji: ceratopteris siliquosa, ceratopteris thalicroides, myriophyllum scabratum, mech singapur. Mech bym chciał gdzieniegdzie.

 

A co do budżetu to wszystko zrobię stopniowo. Poczekam aż mi się zbiornik ustabilizuje. Zacznę od zakupu korzenia i zmiany roślin ale nie wszystkie stare zostaną usunięte, nie wiem czy wszystkie nowe naraz kupie z tej listy co napisałem. Ale wiem gdzie można je wysyłkowo kupić.


 

 

No zapowiada się bardzo ok :) Daj piach, korzeń i tak jak mówisz

 

Co do piachu to na razie podłoża nie będę zmieniał. I może dam kosiarke ale one duże rosną około 15cm i nie wiem czy nie za duża na moje 112litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o jednej sztuce płci męskiej bojownik syjamski. Czytałem że w akwarium powyżej 80 litrów w mieszanej obsadzie nie bedzie atakowały innych. I pisali również że płeć męska spokojniejsza niż samice. Co sądzicie?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem że nie wiem co mogę mieć by mi robiło za ekipe sprzątającą. Jak ktoś ma jakiś pomysł z miłą chęcią wysłucham.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

A jakbym zmienił podłoże na piasek kwarcowy i wziął Piskorek Khuli np 2-3 sztuki. Jak drobny ten piasek powinien być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki np żwir kwarcowy też by się nadawał?

 

 

 

To jest ryba stadna więc minimum 6 sztuk, piasek najzwyklejszy jaki znajdziesz, do swojego akwarium sam nakopałem, ale można kupić w sklepach budowlanych np OBI.

 

A ten piach to jak przepłukiwałeś? czy może jakoś go przegotować trzeba?

Edytowane przez kamyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci radzimy, zmień podłoże na piasek (ja kupiłem Kreisel 099 - do 1mm w leroy merlin na przykład) - ja właśnie zmieniłem żwir na piasek i widzę, że rybki są zadowolone z tej zmiany :) .

Jak będzie piasek to obsada:

Prętnik karłowaty 1+2 - zasiedli Ci strefę przy powierzchni/środkową

Danio niebiańskie 20-25 - mała ale dość droga rybka - jak inne danio, większe no to wtedy obniżyć troszkę ich ilość - strefa środkowa

Piskorek - daj te 6-8 sztuk - strefa denna

No jak na moje oko masz ładnie obsadzone całe akwa - akurat na 112L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak zrobie :). Ale jeszcze pytanie jedno mam czy wode którą obecnie mam zlać do innego baniaka bo mogłbym tak zrobić i później wlać tą wodę spowrotem czy woda do kanalizacji i zalać odnowa? I czy aqua art substrat dawac pod ten puach bo mam go już otwartego i zostalo calkiem sporo?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Substrat pod piach jak najbardziej możesz dać, roślinki na pewno się ucieszą :)

Jeżeli wodę z już posiadanego baniaka zachowasz na potem przelejesz do "nowego" akwa po zmianie podłoża to bardzo dobrze. Zalanie całą nową wodą wiązałoby się z odczekaniem 3-4 tygodniu na dojrzenie. Stara woda oznacza, że praktycznie nie trzeba już będzie czekać na dojrzenie (bo woda będzie pochodziła z dojrzałego akwa - bo to które masz jest dojrzałe już tak??).

 

Edit: Zajrzałem do Twojego drugiego tematu i widzę, że masz tam problem z dojrzewaniem właśnie... za wysokie poziomy związków azotowych. Więc ja bym zrobił tak że po wymianie podłoża daj pół wody starej a pół świeżej. No a potem czeka Cię jednak jakiś czas aż się zamknie cykl azotowy i uzyskasz właściwe parametry wody :) Dopiero jak testy pokażą, że parametry są w normie to wpuścisz rybki (przy czym też nie na raz ale stopniowo - np w 3 rzutach co tydzień).

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...