Skocz do zawartości

Ikra skalarów kotnik z narybkiem gupików i glonojadów + Trypaflavin


rafik0202
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć a właściwie to dobry wieczór!

 

Właśnie wręcz dosłownie 10 minut temu skalary złożyły ikrę na grzałce akwariowej, Przeszukałem forum w celu znalezienia poradnika co dalej robić, znalazłem go ale niestety uwzględnia on tylko opcję przełożenia ikry do pustego kotnika a nie aktualnie posiadającego w środku narybek w ilości 30 sztuk(około 15 małych gupików i 15 małych glonojadów). Otóż moje pytanie brzmi czy mogę przenieść tam grzałkę z ikrą skalarów i dodać środka o nazwie Trypaflavin bez zaszkodzenia tym aktualnej obsadzie kotnika. 

 

Kotnik ma 25 litrów.

 

Link do specyfiku :) http://www.rybarium.pl/zoolek-trypaflavin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze skalarami pływa jeszcze ktoś?

 

Wysłano z LG L3 za pomocą aplikacji Tapatalk.

Tak, jest tam cała ekipa począwszy od 2 welonków, 7 gupików, 5 glonojadów, 4 kiryski i jeszcze troszkę innych ryb ale akurat one nie stanowią zagrożenia dla ikry tylko sami rodzice są niebezpieczni, ogólnie jest to już ich 4 tarło i niestety od 2 złożenia ikry po zgaśnięciu światła w akwarium zjadają swoje przyszłe potomstwo :(

Edytowane przez rafik0202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafik0202. Powiem tak. Skalary zjedzą ikrę. Dlaczego? Bo maja stresa, obsada mocno do poprawy. Podejrzewam że jak wpadnie któryś z expertów to dopiero się zacznie :)

 

Podaj pełny opis akwarium. 

 

Co do samej ikry. Zapewne wyczytałeś co trzeba z nią robić, i w jakich warunkach ją dalej trzymać. Więc wiesz wszystko. A przeniesienie grzałki to to samo. A ikry i tak nie odchowasz. Mniemam że to Twoja pierwsza, więc daj rodzicom się zaopiekować, niech zjedzą. Jeżeli zapewnisz im odpowiednie warunki, może i uda Ci się coś odchować.

 

 

rafik i revengeR: Tym razem ustne. Następnym razem wasza wymiana zdań zostanie podciągnięta pod pkt 4 regulaminu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...