Skocz do zawartości

akwarium okolo 450 - piranie netteri


DAWIDDD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , mam już zamówione akwarium z pokrywą około 450l, 150x60x50.
Kiedyś miałem o wiele mniejsze i 4 piranie czerwone . Mam fundusz więc chcę znów trzymać sobie te piękne rybki.
Jaki sprzęt polecacie do środka zakupić ?
Jak urządzić tak duże akwa ?
Bardzo proszę o porady , pozdrawiam Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij w tym baniaku o tych rybach. Według mnie na prawdziwe stado kilkunastu sztuk, 300 cm zbiornik byłby ok dopiero. Jest to ryba która żyje w długich rzekach, więc długość baniaka jest tu kluczowa. Mamy tu do czynienia z dużym, masywnym, stadnym i mięsożernym zwierzęciem. Z kilku dorosłych sztuk mógłbyś zrobić obiad dla całej rodziny :D

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... Napisz jakimi dysponujesz parametrami wody.

Akwarium tych rozmiarów daje mutlum możliwości- zaczynając od średnich pielęgnic, a kończąc na wielkim układzie Apistogramma/ innych pielęgniczek.
Jest też niecka w Tanganice, Gębacze z j. Wiktorii czy chociażby Azja i Gurami całujące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150cm akwarium to nie jest duże akwarium, a zwłaszcza dla stadnych, dużych ryb jakimi są piranie. 4sztuki to zdecydowanie za mało.

Czy ja wiem... Napisz jakimi dysponujesz parametrami wody. Akwarium tych rozmiarów daje mutlum możliwości- zaczynając od średnich pielęgnic, a kończąc na wielkim układzie Apistogramma/ innych pielęgniczek.

Spodziewałem się, że od razu odradzisz koledze trzymanie pirani w tym akwa ;) Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Za dużo skrótów myślowych.

Tak więc poprawa-

Akwarium to jest zdecydowanie nie nadaje się dla piranii ponieważ są to ryby stadne. Optymalna ilość to przynajmniej 8-10sztuk, a na takie stado w tym akwarium nie ma miejsca.

:)

Aby nie było OT to dopiszę do propozycji jeszcze Centralną Amerykę- wody średniotwarde, PH ok. 7-7.5
Świetne pielęgnice, które można połączyć z mieczykami/ molinezjami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...