Jump to content

akwarium okolo 450 - piranie netteri

DAWIDDD
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich , mam już zamówione akwarium z pokrywą około 450l, 150x60x50.
Kiedyś miałem o wiele mniejsze i 4 piranie czerwone . Mam fundusz więc chcę znów trzymać sobie te piękne rybki.
Jaki sprzęt polecacie do środka zakupić ?
Jak urządzić tak duże akwa ?
Bardzo proszę o porady , pozdrawiam Dawid.

Zapomnij w tym baniaku o tych rybach. Według mnie na prawdziwe stado kilkunastu sztuk, 300 cm zbiornik byłby ok dopiero. Jest to ryba która żyje w długich rzekach, więc długość baniaka jest tu kluczowa. Mamy tu do czynienia z dużym, masywnym, stadnym i mięsożernym zwierzęciem. Z kilku dorosłych sztuk mógłbyś zrobić obiad dla całej rodziny :D

Edited by Bobix

Czy ja wiem... Napisz jakimi dysponujesz parametrami wody.

Akwarium tych rozmiarów daje mutlum możliwości- zaczynając od średnich pielęgnic, a kończąc na wielkim układzie Apistogramma/ innych pielęgniczek.
Jest też niecka w Tanganice, Gębacze z j. Wiktorii czy chociażby Azja i Gurami całujące :)

150cm akwarium to nie jest duże akwarium, a zwłaszcza dla stadnych, dużych ryb jakimi są piranie. 4sztuki to zdecydowanie za mało.

Czy ja wiem... Napisz jakimi dysponujesz parametrami wody. Akwarium tych rozmiarów daje mutlum możliwości- zaczynając od średnich pielęgnic, a kończąc na wielkim układzie Apistogramma/ innych pielęgniczek.

Spodziewałem się, że od razu odradzisz koledze trzymanie pirani w tym akwa ;) Edited by Sławek121

Ja rozumiem ten cytat

150cm akwarium to nie jest duże akwarium, a zwłaszcza dla stadnych, dużych ryb jakimi są piranie. 4sztuki to zdecydowanie za mało.

ale na miejscu niedoświadczonego szukał bym kolejnych sztuk ( ponad 4 ), a nie rezygnował bym z tego gatunku.

Masz racje. Za dużo skrótów myślowych.

Tak więc poprawa-

Akwarium to jest zdecydowanie nie nadaje się dla piranii ponieważ są to ryby stadne. Optymalna ilość to przynajmniej 8-10sztuk, a na takie stado w tym akwarium nie ma miejsca.

:)

Aby nie było OT to dopiszę do propozycji jeszcze Centralną Amerykę- wody średniotwarde, PH ok. 7-7.5
Świetne pielęgnice, które można połączyć z mieczykami/ molinezjami.

• Like 1

3 metry długości. Zobacz sobie na filmach dokumentalnych, albo na internecie w jakich warunkach żyją piranie. Wymagają przestrzeni, i są stadne. Trzymanie ich w za krótkim baniaku bardzo źle działa na takie ryby, nie zaobserwowałbyś ich naturalnego bytowania.