Skocz do zawartości

Czy to właściwa obsada?


Aleksandrowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium nowe, nowy wyparzony żwir, rośliny: kabomba , jakaś paprotka oraz jeszcze inna.


Akwarium: 60 l, profilowane.


Temperatura: 28 C.


Obsada: 


1x mieczyk czerwony (


7 x Neon Innesa


1x skalar Calico


1x skalar diamentowy


3x gupik ( w tym jeden "dwa ogonki")


1x pielęgniczka Ramireza


2x molinezja żaglowa


2x molinezja balonowa


2x glonojad


1x kirys


 


- - -


Jeśli nie, to może dokupić drugie akwarium i część ryb przenieść? 


Proszę o wyrozumiałość, jestem początkująca. 


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi zbiornik musiałby być 4-5 razy większy i wtedy można by jakoś sensownie te ryby podzielić (chociaż to i tak nie wykluczyłoby oddania paru gatunków).
Twoje ryby są za duże na 60L, a w dodatku dobrane na siłę.

W takim zbiorniku możesz mieć max 3-4 gatunki z naciskiem na te max 3 :).

Jak wygląda reszta parametrów wody? Temperatura jest zdecydowanie za wysoka, a zwłaszcza dla biednych Neonków Innesa.
Żwirek to kiepskie podłoże przy zbrojnikach i kiryskach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiryski sa stadne więc minimum 6 z tego co słyszałam :)

ale ogolnie straszna zupa rybna...

żyworodki połączone z neonami to nie jest dobry pomysł..

skalary odpadają na pierwszym miejscu bo to nie jest odpowiedni litraż dla nich tak samo jak I dla glonojadów..

 

Jesli moge cos polecić to zostaw głupiki plus do tego chyba tylo kiryski małe stadko..

 

jesli twoje akwa nie dojrzało, bedziesz miał problem tak jak ja :/

 

Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowaliśmy wczoraj ;-)  http://forum.superakwarium.pl/topic/43139-%C5%9Bmier%C4%87-rybek-pomocy/

Z tych wszystkich ryb, do 60l nadają się tylko Gupiki i Neony, ale połączenie ich razem też nie jest do końca mozliwe z uwagi na różne parametry wody w jakich występują,

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc:

 

Obniżę temperaturę do 25*

 

Kupię dodatkowy zbiornik, myślę że 100l

 

Podobieram moją gromadę, tak, by warunki w akwariach w miarę możliwości były jak najlepsze

No i zaspokoję potrzeby towarzyskiego kiryska. :D

Mam jeszcze 25l, puste, ale odstane, gotowe do użytku. Co tam mogłabym przełożyć, by wyrównać obsadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Neonków Innesa to i tak za wysoka. To ryby subtropikalne- mają odmienne wymagania.

100L to za mało i tak, ale ok.

Jeżeli możesz tylko na taki baniak sobie pozwolić to na pewno muszą wylecieć mieczyki, molinezje żaglopłetwe, skalary i pewnie zbrojnik (który zapewne nie jest zwykłym Ancistrusem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób na początek tak:

1. Przeczytaj podklejone tematy w dziale " Pytania początkującego akwarysty"

2. Wpisujesz nazwe ryby w google i czytasz o niej (najlepiej wpisz łacine i seriouslyfish.com)

 

Skalary i tak są za duże na 100l, optymalne jest 240l

Mieczyki akwarium 100cm najlepsze

Molinezja balonowo, ryba cierpiąca całe życie bo komuś nudziło A INNI napędzają na nie rynek kupując je.

Kirysy i pielęgniczki WYMAGAJĄ piachu na dnie.

Najlepiej by było gdybyś oddał calą obsade, poczytała i założyła prawdziwe akwarium, a nie zupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również piach.

Czytałam o wymaganiach WSZYSTKICH ryb, które,znajdują się w moim akwarium i temperatura 25* to optymalna temperatura, wywnioskowana z średniej temperatur. ;) Molinezje balonowe, no cóż... Mają wadę kręgosłupa, ale co zrobić? Niech żyją, skoro już są. Nic na to nie poradzimy. Żaglowe przełożyłam do drugiego akwarium wraz z mniejszym z dwóch zbrojników oraz trzema gupikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...