Skocz do zawartości

Śmierć rybek - POMOCY!


Aleksandrowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mój problem wygląda następująco: jakiś tydzień temu zginęła mi z niewyjaśnionej przyczyny pielęgniczka Ramireza, później gupik, natomiast dziś wieczór, samica mieczyka. Dodałam soli akwaryjnej, myśląc, że ryby zdychają z powodu niedoboru minerałów, dodałam również ESKLARIN firmy Tropical. Czy mogę zrobić coś więcej? Co mogło być przyczyną?

 

Akwarium nowe, nowy wyparzony żwir, rośliny: kabomba , jakaś paprotka oraz jeszcze inna.

Akwarium: 60 l, profilowane.

Temperatura: 28 C.

Obsada: 

1x mieczyk czerwony (

7 x Neon Innesa

1x skalar Calico

1x skalar diamentowy

3x gupik ( w tym jeden "dwa ogonki")

1x pielęgniczka Ramireza

2x molinezja żaglowa

2x molinezja balonowa

2x glonojad

1x kosiarka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna zupa rybna, przerybienie, nieodpowiednie warunki dla ryb. To tak na początek.

Poczytaj o wymaganiach ryb jakie posiadasz.

http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zaczynając od podstawy ile wynosi No2 i No3 . Czy akwarium przed wpuszczeniem ryb było dojrzałe . Obsada do tego litrażu nie jest właściwa np glonojad minimum 120l . Mogła byś napisać parametry wody napowietrzanie . Temperatura też jest zbyt wysoka jak na tą obsadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieodpowiednie? Zawsze żyły ładnie, pięknie. Nie dokupuję nowych... 

Warunki. Tak, ale gdy dobierałam ryby w sklepie kobieta mówiła, że gatunki ryb do siebie pasują, To specjalistyczny sklep...


Glonojad ma 10 cm. Więcej nie urośnie. 


Tak więc zaczynając od podstawy ile wynosi No2 i No3 . Czy akwarium przed wpuszczeniem ryb było dojrzałe . Obsada do tego litrażu nie jest właściwa np glonojad minimum 120l . Mogła byś napisać parametry wody napowietrzanie . Temperatura też jest zbyt wysoka jak na tą obsadę

Tak, bakterie zdążyły się "zadomowić w akwarium" .

Temperaturę mogę zniżyć, do ilu stopni?

No2 i No3 - nie posiadam testów. Mówię: ryby zawsze się dogadywały, było wszystko OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nieodpowiednie? Zawsze żyły ładnie, pięknie

Powiedziały Tobie o tym?

 

 

 

Glonojad ma 10 cm. Więcej nie urośnie.

Tak, nie urośnie bo skarłowacieje.

 

 

 

Tak, ale gdy dobierałam ryby w sklepie kobieta mówiła, że gatunki ryb do siebie pasują, To specjalistyczny sklep...

Tylko pogratulować takiego sklepu i sprzedawcy...

 

 Jak pisałem wyżej

 

 

Poczytaj o wymaganiach ryb jakie posiadasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tu nie chodzi o dokupywanie ryb wręcz przeciwnie . Na moje oko w akwarium będzie dobrze tym 7 neonom oraz gupikom  . Co do kwestii " Specjalistycznego sklepu " to co z tego że reklamują się że są specjalistami ... Pewnie patrzą żeby wcisnąć komuś ryby gatunki ryb może się nie wykluczają ale litraż owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za taką pomoc -,- Trochę wyrozumiałości, może. 

 

Nie, nie powiedziały. Ale na pewno siebie nie atakowały, to miałam na myśli. 


 

 

 

Właśnie nie chcę dokupywać ryb. :) Są specjalistycznym sklepem, tylko to ja sprawiam, że ryby giną. Nie wiem niestety co zmienić, czy coś może dodać, jakiś lek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo dziękuję za taką pomoc -,- Trochę wyrozumiałości, może.

A jakiej pomocy się spodziewałaś? Mając tyle, takich ryb w tak małym akwarium, pierwszym krokiem jest redukcja obsady. Oddanie lub sprzedaż.

Taka ilość ryb generować będzie coraz większe i większe problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej pomocy się spodziewałaś? Mając tyle, takich ryb w tak małym akwarium, pierwszym krokiem jest redukcja obsady. Oddanie lub sprzedaż.

Taka ilość ryb generować będzie coraz większe i większe problemy...

Mam takie pytanie: według ciebie ile ryb powinno się znajdować w zbiorniku 60 l ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak poprzednicy pisali, masz problem z obsadą, trochę tego wszystkiego za dużo.
Mnie zastanawia tylko temperatura - 28 stopni? Jak na moje oko to trochę dużo, ja nawet przy ospie nie ośmieliłam się tak wysokiej temperatury uzyskać w swoim akwarium... Spróbuj ją obniżyć przynajmniej do 25 stopni, ale nie rób tego od razu, bo przy szybkim wytraceniu ryby dostaną szoku. Ja bym obniżała po 1 stopniu na dobę, ale może się mylę, że tak powinno się robić ;)

Druga strona medalu - jak często podmieniasz wodę i w jakiej ilości? Przy takim "kociołku" to bardzo ważne, ryby mogą padać z nadmiaru produktów ubocznych przemiany materii...

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...