Skocz do zawartości

[60L] W Spadku ;)


pkmaverick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem dzisiaj od koleżanki kompletne akwa 60L 60x30x30 ze wszystkim tzn z całym wyposażeniem i nie chudą obsadą - a dlaczego o tym dalej. Ona nie ma czasu już się tym zajmować co było widać szyby brudne nie czyszczone, akwa zaniedbane ale rośliny rosły ładnie itd. Przejąłem cały ten interes za free. Cały sprzęt kupiony w zeszłym roku we wrześniu. Koniecznie chciała się pozbyć tym bardziej że za 2 miesiące zmienia mieszkanie na inne. Więc przygarnąłem to wszystko. Ale jak przyjechałem z tym wszystkim do domu to się za głowę złapałem :eek:

 

Obsada:

 

4 x Brzanka sumatrzańska

3 x Mieczyk

1 x Molinezja

22 x Gupik Pawie oczko (8 x samiec, 14 x samica)

4 x Neon czerwony

1x Zbrojnik

2 x Skalar żaglowiec

 

Razem 37 rybek w 60L :eek: Na moje szczęście że mam w domu 2 inne akwa jeszcze i miałem gdzie dać tą ekipę tymczasowo.

 

Teraz tak. Już dzisiaj udało mi się oddać od razu do zoologa 2 skalary nie nadają się na takie małe akwa. Na jutro mam już umówione że oddam trochę gupików. Zbrojnik - glonojad też podzie do oddania. Mieczyki i Molinezja tak samo. Tutaj jest prawie wszystko do oddania. Te akwa jest za małe na takie ryby. Muszę zredukować tą obsadę tyle, ile się da. Na moje doświadczenie to nie więcej jak 10-13 rybek max w 60L może być.

 

Chcę zostawić sobie te neony czerwone. Ładnie urosły i są dosyć duże. Nie wiem jak z tymi brzankami sumatrzańskimi czy mogą być z neonami bo nigdy nie miałem tych rybek.

Dodatkowo całe akwa chce wyczyścić, umyć i postawić od nowa na ziemi ogrodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splend właśnie przeczytałem o brzankach i rzeczywiście musi być stadko przynajmniej 8 szt aby zajęły się sobą W małych ilościach robią się agresywne i atakują inne ryby z długimi bądź weloniastymi płetwami podgryzając im je. Teraz już wiem dlaczego większość tych gupików koleżanki ma obgryzione płetwy ogonowe. Z obsadą muszę porządek zrobić. To te brzanki też OUT będzie. Z tej całej selekcji wyjdzie na to że zostaną tylko te Neony i dokupię z 8 szt jeszcze i będzie w tedy ładne stadko 12 szt w tych 60L myślę że tak mogło by zostać. A gupiki samczyki te takie ładniejsze zostawię sobie i dam do innego akwa. :)

 

Szkoda mi było tych skalarów dzisiaj oddawać bo ładne były. I wcale nie takie małe. Średniej wielkości powiedział bym. Jak one w takim litrażu urosły przez pół roku? Chyba że koleżanka już kupiła takie w sklepie. No cóż tak czy inaczej nie ma co męczyć rybek. Może znajdą godnego nabywce gdzie będą mogły pływać swobodnie w 350 litrach..

Edytowane przez pkmaverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Udało mi się dzisiaj sprzedać mieczyki, zbrojnika i tę jedną Molinezję :) A jutro najprawdopodobniej pozbędę się brzanek sumatrzańskich i części Gupiczków. Będą oczekiwać w sklepie zoologicznym na swoich nowych właścicieli. Bardzo lubię gupiki. Wszędzie ich pełno i robią cudowne zamieszanie :) Bije od nich paletą różnych kolorów. Prawie jak tęcza w akwarium.

 

Jestem zadowolony z tego że dosyć szybko udaję mi się rozładować te przegięte przerybienie mojej koleżanki. Oby tak dalej. A dla mnie najważniejsze jest że żadna rybka nie zdechła. Przecież całe te przeniesienie akwa i transport rybek w plastikowych woreczkach to dla nich ogromny stres..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprzedałem neony czerwone. Ostatnie rybki jakie zostały mi ze spadku ;) Przerybienie zakończone, wszystkie rybki poszły. Zajęło mi to trochę ponad tydzień ale było warto a przy okazji zarobiłem parę złociszy :)

 

Głupio tak pisać post pod postem. Nie mam nic więcej do kontynuowania w tym temacie dlatego proszę o zamknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...