Skocz do zawartości

Jak rozmieścić świetlówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Akwa 200l,

Na chwilę obecną mam w standardowej pokrywie dwie świetlówki 2x30W T8 (+odbłyśniki):

- SYLVANIA AQUASTAR 30W

- SYLVANIA GROLUX 30W

Ilość "porażająca":) 0.3W/l

 

Dokupiłem teraz statecznik elektroniczny T5 2x39W + oprawki (świetlówki 2x39w T5 miałem takie jak poniżej i na razie takie chcę zamontować):

- PHILIPS AQUA RELLE 39W (10000K)

- PHILIPS MASTER 39/865

Po zamontowaniu tych dwóch razem byłoby 0,69 W/l a więc już przyzwoicie:)

 

Moje pytanie: w jakiej kolejności zamontować ww świetlówki (tzn, która z tyłu, która z przodu, które pośrodku), pod warunkiem że świetlówki T8 zostaną na "starych" miejscach (nie chcę ich demontować i demolować pokrywy) a nowe świetlówki T5 mogę dowolnie zamontować

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się nawet w miarę bez problemów zamontować dwie dodatkowe świetlówki T5 39W. Teraz mam takie ustawienie:

1. (przód) T5 Philips 39/865

2. T5 Philips Aquarelle 39W

3. T8 Sylvania Grolux 30W

4. (tył) T8 Sylvania Aquastar (10000K) 30 W

 

Światłą naprawdę "przybyło":) Ale mam jeden problem - przedtem jak miałem tylko te dwie świetlówki T8 super "wybarwione" u rybek były kolory niebieski i czerwony, po zapaleniu "pełnego zestawu (2xT8 + 2 xT5) czerwony kolor zupełnie zanikł (rybki są jakby przezroczyste), tylko niebieski jest widoczny.

 

Chyba muszę którąś świetlówkę zmienić, tylko którą i na jaką żeby podkreślić zarówno czerwony jak i niebieski ( mam m.in. neonki inesia i zwinniki czerwonouste- po prostu tych rybek teraz nie widać!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.865 (1300Lm)

2.Aquarelle (1050 Lm)

3.SYLVANIA GROLUX 30W

4.SYLVANIA AQUASTAR

 

W sumie ja bym dał odwrotnie

Mam możliwość zamiany miejscami tylko świetlówki tego samego typu: czyli T5 ("865") z T5 (aqwarellle) i/lub T8(Grolux) z T8(Aquastar), już tak próbowałem ale za bardzo nie widzę efektu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...