Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 112l


Eito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa wygląda tak że 2 tygodnie zdechł mi w akwarium aksolotl ( icon_sad.gif ) i teraz chciałbym zająć się rybkami. Nigdy wcześniej nie miałem z nimi styczności, jedynie robiły za pokarm dla aksolotla, dlatego chciałbym prosić o pomoc w wybraniu odpowiednich rybek i roślinek do akwarium osoby bardziej doświadczone. Oczywiście woda w 100% zmieniona po aksolotlu. Zostało mi po nim kilka roślinek (moczarka kanadyjska, mecz jawajski, anubias, gałęzatka i kryptokoryna), akwarium jak już wspominałem w temacie 112l 80x35x40, filtr kaskadowy FZN-2. Podłoże w postaci piasku kwarcowego 0,1-0,3mm. 

Żeby ułatwić dobór, dodam że trochę już szperałem i podobają mi się kiryski, pielęgnice ramireza i kakadu, otoski no i neonki innesa. Byłoby dobrze gdyby wszystkie te gatunki mogły znaleźć się w akwarium. Mam podstawową wiedzę na temat tych gatunków, trochę poczytałem, więc proszę się nie martwić icon_mrgreen.gif  .Co do roślinek nie przypadły mi jakieś poszczególne do gustu, więc zdam się na Wasz. Uprzedzając, widziałem aranżację czarnych wód (chyba tak to się zwało), ale jakoś niespecjalnie mi się podoba.

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mam małe doświadczenie w tym temacie i nie wiem jakie gatunki i w jakich ilościach mogę umieścić w akwarium razem lub czy wymagają czegoś szczególnego. No i oczywiście jeszcze roślinki.

Edytowane przez Eito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze o GH na stronie wodociągów swojego miasta.

 

Powrzucasz szyszek olchy to obniżą pH, ale zabarwią troche wodę. Masz dostę do filtra RO?

 

Standardowa obsada z gatunkami jakie Ci się podobają to:

-Para ramirezy

-15 neonów CZERWONYCH

-8 kirysków panda

-6 otosków.

 

Plus za piasek, nie musisz zmieniać podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony, GH kranówki to 8,96-10,08oN (chyba o tą jednostkę chodzi). Niestety, nie mam dostępu do filtra RO. Co do rybek to nie dałoby się dodać jakichś/jakiegoś gatunku kosztem zmniejszenia liczby innego? Lubię różnorodność w akwarium. I czy musi być ten konkretny gatunek kirysków? Niektóre podobają mi się bardziej. Dodatkowo nie dałoby rady dołożyć jednej lub dwóch pielęgnic ramireza? Ryba bardzo ładna i raczej lepiej będzie się prezentować w liczbie 3-4 sztuk.

Edytowane przez Eito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, akwarystyka to nie jak pisał wyżej Kubinar żeby nakupować sobie ryb które nam się podobają. Akwarystyka to hodowla ryb i stworzenie im optymalnych warunków do życia.

 

 

 

I czy musi być ten konkretny gatunek kirysków? Niektóre podobają mi się bardziej.

Więc poczytaj o wymaganiach ryb które chciałbyś mieć i porównaj je z parametrami wody i akwarium jakie masz. 

Nie bez powodu padła taka propozycja obsady.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirer

zy to pielęniczki, a pielęgniczki to ryby terytorialne. Ramirezy to ryby, które dopierają się w pary przez całe życie. Parka w takim akwarium to max.

To nie jest duze akwarium, 2 ławice to za dużo.

 

Niestety większość ludzi idzie tym tokiem myślenia co poleca Kubinar, ja przerybiania nie polecam, jest to złe i niezbyt ładne...

 

A jakie kiryski Ci się podobają?

 

Jaka filtracja? Bo zbrojniki dużo kup produkują.

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterby podoba mi się bardziej niż panda, ale w sumie to oba wyglądają ładnie i może zostać ten pandowaty. 

 

Co do filtracji, jak mówiłem filtr kaskadowy FZN-2 z gąbką, bo aksolotl nie wymagał niczego więcej, ale jest możliwość zamieszczenia wkładów, więc to nie problem. Kupy to też nie problem, po aksolotlu został mi elektryczny odmulacz Eheima, umożliwia odmulanie bez odsysania wody.

Edytowane przez Eito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby te gatunki znalazły się w moim akwarium, ale niekoniecznie chcę kształtować je w kierunku czarnych wód, czy jeżeli wpuszczę je do "zwykłego" akwarium będą mogły zyć bez problemów? Czy może mogę ukształtować je w kierunku jakiegoś innego biotopu? Chcę żeby rybom żyło się komfortowo, ale jednocześnie akwarium mi się podobało.

 

Chciałbym też prosić o propozycje modelu filtra kubełkowego, oczywiście mógłbym poszukać sam, ale będzie to wybór nowicjusza i niepewny. Jakie wkłady stosować i co ile je zmieniać? Domyślam się, że standardowo pierwsza gąbka, po tym ceramika lub bio-kulki, ale to za mało.

 

Ile powinienem zapłacić za filtr RO? Widziałem kilka ofert tych filtrów, wszystkie miały 75 gpd ale cena wahała się od 150zł do 400zł. I czy jest on konieczny przy zakładaniu czarnych wód?

 

Chyba narazie tyle chcę się dowiedzieć, jeżeli coś jeszcze mi się przypomni to zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...