Skocz do zawartości

oświetlenie niebieskie nocne


marlowe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na dniach dotrze do mnie moje nowe akwa 240l (120x40x50). Mam już dobrane do niego oświetlenie. Ale zaciekawił mnie pewien bajer. Widziałem akwaria oświetlone w nocy na kolor niebieski, fajnie to wyglądało. Nie o to chodzi, że chciałbym oświetlać czymś takim moje bocje w nocy i tym samym męczyć je. Ale czasmi w nocy, kiedy są najbardziej aktywne, poobserwować chwilke je przy takim świetle. Dlatego moje pytanie czy są takie świetlówki (bo mam wolne miejsce jeszcze w swojej pokrywie na akwa) które świecą takim nocnym=niebieskim światłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do elektrycznego, kup metr paska ledów dowolnego koloru (ja mam czerwony jako wieczorowe) i zasilacz do tego. Wydasz jakieś 30zł (w zależności od poziomu cwaniactwa sprzedawcy). Koszt kabelka pomijam :) Następnie wpuść pasek w gumowy wąż przezroczysty, zaszczelnij na brzegach i możesz montować pod pokrywą :) Jeśli pominiesz krok z wężem, licz się z tym, że za miesiąc lub dwa pójdziesz kupować kolejny pasek. I tak co miesiąc...

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, jest tego trochę na allegro, a ja znaleźć nie mogłem :/

Kto ma takie oświetlenie i co ładniej wygląda, świetlówka czy LED?

Widziałem tylko LEDDy w akcji i wygląda to pięknie, nie wiem jak świetlówka.

A jeśli LED to jaka długość listwy do mojego baniaka (120 cm)? Bo są paski Ledów 27, 38,50,70 cm? Czy szukać jednak 100 do mojego akwa żeby po całej długości dać? Z drugiej strony włazi kolejny element do baniaka, a tego nie lubię. Świetlówkę mógłbym zamontować w pokrywie, tylko czy efekt świetlówki też ładny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj najpierw czy ryby, które chcesz obserwować widzą światło niebieskie. Jeżeli widzą to nie ma sensu dodatkowe oświetlenie. Wystarczy "białe" tylko przyciemnione. W niebieskim kolorze akwarium wygląda nieładnie i nie bardzo można cokolwiek zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim rybkom na pewno to światło nie będzie do niczego służyć, podobnie jak roślinkom. Ono jest zbyteczne, nie ma żadnych walorów. Zapalać je będę pewnie średnio na 10-20 minut na 24h. Po prostu mnie się podoba akwa w takim oświetleniu bo widziałem w KAKADU i bajkowo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...