Jump to content

oświetlenie niebieskie nocne

marlowe
 Share

Recommended Posts

Witam

Na dniach dotrze do mnie moje nowe akwa 240l (120x40x50). Mam już dobrane do niego oświetlenie. Ale zaciekawił mnie pewien bajer. Widziałem akwaria oświetlone w nocy na kolor niebieski, fajnie to wyglądało. Nie o to chodzi, że chciałbym oświetlać czymś takim moje bocje w nocy i tym samym męczyć je. Ale czasmi w nocy, kiedy są najbardziej aktywne, poobserwować chwilke je przy takim świetle. Dlatego moje pytanie czy są takie świetlówki (bo mam wolne miejsce jeszcze w swojej pokrywie na akwa) które świecą takim nocnym=niebieskim światłem?

Idź do elektrycznego, kup metr paska ledów dowolnego koloru (ja mam czerwony jako wieczorowe) i zasilacz do tego. Wydasz jakieś 30zł (w zależności od poziomu cwaniactwa sprzedawcy). Koszt kabelka pomijam :) Następnie wpuść pasek w gumowy wąż przezroczysty, zaszczelnij na brzegach i możesz montować pod pokrywą :) Jeśli pominiesz krok z wężem, licz się z tym, że za miesiąc lub dwa pójdziesz kupować kolejny pasek. I tak co miesiąc...

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

No rzeczywiście, jest tego trochę na allegro, a ja znaleźć nie mogłem :/

Kto ma takie oświetlenie i co ładniej wygląda, świetlówka czy LED?

Widziałem tylko LEDDy w akcji i wygląda to pięknie, nie wiem jak świetlówka.

A jeśli LED to jaka długość listwy do mojego baniaka (120 cm)? Bo są paski Ledów 27, 38,50,70 cm? Czy szukać jednak 100 do mojego akwa żeby po całej długości dać? Z drugiej strony włazi kolejny element do baniaka, a tego nie lubię. Świetlówkę mógłbym zamontować w pokrywie, tylko czy efekt świetlówki też ładny?

Poczytaj najpierw czy ryby, które chcesz obserwować widzą światło niebieskie. Jeżeli widzą to nie ma sensu dodatkowe oświetlenie. Wystarczy "białe" tylko przyciemnione. W niebieskim kolorze akwarium wygląda nieładnie i nie bardzo można cokolwiek zobaczyć.

Moim rybkom na pewno to światło nie będzie do niczego służyć, podobnie jak roślinkom. Ono jest zbyteczne, nie ma żadnych walorów. Zapalać je będę pewnie średnio na 10-20 minut na 24h. Po prostu mnie się podoba akwa w takim oświetleniu bo widziałem w KAKADU i bajkowo wygląda.