Skocz do zawartości

Bimbrownia


break456
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wpadł mi taki pomysł na zrobienie bimbrowni z słoików 0,9l(lub niecałe 2l) i 0,5l o raz rurek miedzianych ø12 i ø6, zamiast wężyków(nigdy nie mogłem uszczelnić ich z korkiem). I oto jest pytanie czy mogę z destylatora do akwa poprowadzić rurkę miedzianą ø6 i czy słoiki wytrzymają parcie CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzanie jakiegokolwiek metalu do akwa, nie jest wskazane. Tym bardziej miedzi. Miedź się utlenia, i może Ci zatruć wodę. krewetki sa bardzo wrażliwe na miedź. Dużo osób stosuje mosiądz, sam go mam przy reaktorze CO2. Ja wszystko uszczelniłem silikonem akwarystycznym, i trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 to gaz, przez instalację nie przepływa woda, która trafia do akwa. Moim zdaniem całość mogłaby być z miedzi pod warunkiem, że końcowy odcinek instalacji, który ma bezpośredni kontakt z wodą nie będzie miał kontaktu z wodą. Czyli dyfuzor i doprowadzenie zanurzone w wodzie nie moze zawierać żadnych metali.

 

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od słoika(w moim przypadku) do odstojnika może być miedź a od odstojnika do akwa ma być wężyk. 
Mam takie jeszcze 1 pytanie a pro po zacieru, mogę użyć do niego turbo drożdży 48h czy nie za bardzo. Kiedyś przyglądałem się i pracowały 1 tydzień

Edytowane przez break456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem co to są turbo drożdże. Ja, kiedy używałem bimbrowni robiłem zacier z cukru 1kg na pół litra wody i do tego pół kostki drożdży. Pracowało mi to ok tygodnia. Problem był na początku bo gazu było bardzo dużo, po jednym dniu się uspokajało. Kiedy przez kostkę zaczynały słabo lecieć bąbelki wymieniałem zacier.

 

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miałem też problemy z uszczelnieniem  a poradziłem sobie w ten sposób  wężyk standartowy do tego koniecznie wiertło do metalu 5,5 milimetra jak wężyk wsadzimy do nakrętki to od spodu wciskamy wkład od długopisu ale ten grubszy z odciętym tym najcięszym końcem umnie śmiga bez problemu zero silikonu kleju powodzenia

Edytowane przez robertmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nie obecności:P
Mogę podłączyć odcinek końcowy tzn. od odstojnika(czysta woda co jest) do akwa podłączyć to pod rurkę co zasysa sobie filtr wewnętrzny powietrze za pomocą igły od strzykawki. Na koniec wężyka wcisnąć koniec igły co się zakłada na strzykawkę a drugi koniec wbić w wężyk, który idzie od odstojnika do akwa? I wbić 2 igłę żeby powietrze sobie zasysała.

O takie coś mi chodzi:

https://imagizer.imageshack.us/v2/826x390q90/853/hqyn.png

1)zacier
2)odstojnik(czysta woda)
3a)igła wbita w wężyk od odstojnika
3b)igła wbita po to aby powietrze zasysała
4)wężyk zasysający powietrze
5)akwarium
6)CO2 z powietrzem atmosferycznym

Edytowane przez break456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nie obecności:P

Mogę podłączyć odcinek końcowy tzn. od odstojnika(czysta woda co jest) do akwa podłączyć to pod rurkę co zasysa sobie filtr wewnętrzny powietrze za pomocą igły od strzykawki. Na koniec wężyka wcisnąć koniec igły co się zakłada na strzykawkę a drugi koniec wbić w wężyk, który idzie od odstojnika do akwa? I wbić 2 igłę żeby powietrze sobie zasysała.

 

O takie coś mi chodzi:

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/826x390q90/853/hqyn.png

1)zacier

2)odstojnik(czysta woda)

3a)igła wbita w wężyk od odstojnika

3b)igła wbita po to aby powietrze zasysała

4)wężyk zasysający powietrze

5)akwarium

6)CO2 z powietrzem atmosferycznym

Myślę że możesz widziałem to u paru osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz widziałem to u paru osób.

 

nie wiem jaki masz filtr, ale u mnie przy TurboFilter 500 się nie sprawdził ten pomysł, prawie 100% straty CO2 przez brak rozpuszczania.

 

Jeśli masz wewnętrzny z zewnetrzną gąbką (czyli na wierzchu nie w zabudowie) wciśnij wężyk w gąbkę, turbina rozbije Ci duży bąbelek na drobniejsze i będzie lepsze rozprowadzanie oraz rozpuszczanie CO2, a do tego właśnie zmierzamy.

 

 

 

Na koniec wężyka wcisnąć koniec igły co się zakłada na strzykawkę a drugi koniec wbić w wężyk, który idzie od odstojnika do akwa? I wbić 2 igłę żeby powietrze sobie zasysała.
 

 

Nie kombinuj tyle. Napowietrzanie - bąbelki są niepotrzebne - zbyt duże napowietrzanie wytrąca CO2 z wody możesz to zdjąć w ogóle i ustaw wylot filtra tak aby poruszał taflą wody.

Edytowane przez king1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wiem jaki masz filtr, ale u mnie przy TurboFilter 500 się nie sprawdził ten pomysł, prawie 100% straty CO2 przez brak rozpuszczania.
 
Aqua mini plus

 

 

Jeśli masz wewnętrzny z zewnetrzną gąbką (czyli na wierzchu nie w zabudowie) wciśnij wężyk w gąbkę, turbina rozbije Ci duży bąbelek na drobniejsze i będzie lepsze rozprowadzanie oraz rozpuszczanie CO2, a do tego właśnie zmierzamy.

Jeżeli ci chodzi o podłączenie do wkładu to czytałem gdzieś na jakimś forum że nie można podłączyć do wkładu bo bakterie zabija podłączenie takie, ale na chłopski rozum czy jest podłączone czy nie to i tak woda zawiera CO2 i zabija bakterie. Tak że nw czy to prawda czy nie:D


Przez 2 tyg. bd miał podłączone tak jak mam obecnie, jeżeli nie bd zmian to podłącze tak jak piszesz king1000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem, ale luknąłem na budowę i ja bym włożył wężyk od dołu przez kratkę obok gąbki i na górze wcisnął między gąbkę, a rurkę zasysającą.

 

Zwróć uwagę na to, aby wężyk nie był za bardzo gdzieś ściśnięty.

 

Jeżeli nie masz w tej chwili drobnych bąbli latających po całym akwa, ja bym nie czekał. U mnie to się nie rozpuszczało.

 

Jeśli Ci się nie uda, to zostaje dyfuzorek, najtańszy nawet ze strzykawki i drewna lipowego za grosze kupisz na allegro.

Edytowane przez king1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa 25l

 

Akwa 30l a zacier to 0,8l wody, około 30dag cukru i 30g drożdży nw ile dokładnie cukru i drożdży dałem, dawałem na oko:P

 

Za dużo składników. Poza tym sam znajdź złoty środek na razie zrób tak 400g cukieru i 10gram drożdży (jak nie masz wagi spróbuj na oko - kostkę 100g podziel na 6 części i daj tą 1/6 część) na koniec wsyp małą łyżeczkę sody oczyszczonej, aby reakcja była stabilniejsza. Jeszcze jedna rada, nie krój drożdży nożem bo je zabijasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...