Skocz do zawartości

Pierwotniaki


Jarocka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w akwarium mętną, mleczną wodę, pan w akwarystycznym powiedział mi że to prawdopodobnie pierwotniaki.

 

Poczytałam w internecie i wszędzie jest 1000 porad jak się ich pozbyć, nie wiem kto ma rację, kto nie.

 

Więc jak mam się ich pozbyć? Czy szkodzą rybom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy jasnowidzami/wróżkami. Jeśli chcesz pomocy, to opisz zbiornik wg linku http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Ciężko cokolwiek powiedzieć jak się nie ma podstawowych informacji ;-) .

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam złe akwarium i złe ryby w nim i za dużo, złe wyposażenie i złe wszystko, ale prosze bardzo.

 

Akwarium 25l, sztuczne i żywe rośliny, żwirek, filtr z napowietrzaczem, grzałka z termostatem, akwarium od 3 miesięcy, nie znam parametrów wody, lampa wbudowana w pokrywe diversa, cały sprzęt claro, jedzenie w granulkach tropical, karmie raz na 2 dni. Ryby są w dobrym stanie, 3 tygodnie temu się okociły, ale młode pożarte, teraz znowu 2 ciąże są.

Skład: 2 krewetki, piskorek, 2 glonojady, 5 platek i 2 molinezje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy tu się nie ma co dalej pytać o filtr...

Przy takim litrarzu i tylu i takich rybach żaden filtr dedykowany dla tego litrażu nie wyrobi i zawsze tam będą sie pokazywały pierwotniaki.

Dopóki nie zmienisz obsady i nie uporządkujesz akwarium nie pozbędziesz się pierwotniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to wywaliłam na nie tyle pieniędzy, żeby je teraz oddać. Ja na prawdę chce je mieć i się nimi zajmować, więc na pewno ich nie oddam.


Ale dzięki, jak zwykle nic przydatnego się nie dowiedziałam, czas najwyższy zmienić forum, bo tutaj tylko wszyscy się wymądrzają zamiast pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam jakieś forum hodowców kapusty czy coś takiego. Ryby, które masz to najtańsze możliwe więc nie wiem co Ty mówisz o wywalaniu "tylu pieniędzy", wiadomo dla każdego pieniądze mają inną wartość, ale każdy dorosły człowiek wie, że jak coś kupuje to musi się nad kupnem zastanowić. Nie ważne czy kupujesz żelazko, samochód czy zwierzaka. Kupiłaś żywe zwierzęta bez najmniejszego zastanowienia. Wiesz, że zrobiłaś źle i dokładnie wiesz jaka jest przyczyna Twoich problemów. Wiesz też, że jedyną możliwością wyjścia z tej opresji jest posłuchanie rad ludzi, którzy mają na tym polu większe doświadczenie niż Ty, a pomimo to to ich obarczasz winą za wszystko.

 

Ale dzięki, jak zwykle nic przydatnego się nie dowiedziałam

A czego przydatnego się chciałaś dowiedzieć? Chciałaś żeby Ci ktoś napisał, że jak trzy razy pukniesz w szybę i potrzesz pokrywę to problem zniknie? Dowiedziałaś się wszystkiego czego Ci było potrzeba, a to, że według Ciebie nie jest to przydatne to tylko o Tobie świadczy.

 

P.S. Nie traktuj tego jako naskakiwanie na Ciebie, potraktuj to jako naskakiwanie na Twoją postawę, którą powinnaś zmienić.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...