Skocz do zawartości

Nietypowe akwarium


Ossesmayer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary akwarium

80-wys.

35-szer.

61-wys.

 

Czy w takim zbiorniku można trzymać parę skalarów i stado kirysków panda? Najbardziej zastanawiam się nad temperaturą, czy 25st. C. było by optymalne?

Edit: racja 80 długie

Edytowane przez Ossesmayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dł-80, szer-35, wys-61

Parametry:

ph-6,5

gh-4-7

kh-3

 

Mam złe doświadczenie w łączeniu kirysków i pielęgniczek, niby ich pogonie według teorii nie są groźne, ale u mnie ramirezki electric blue wytępiły pandy, ale np. do ławicy razbor nigdy do podpływały na zaczepki.. Na dno na pewno dam pandy z obecnego akwarium i powiększę znacznie stado, na tyle na ile to będzie możliwe. Całą resztę chciałabym przeznaczyć na góra 2-3 rybki raczej większe. Akwarium będzie stało na przeciwległym końcu pokoju i chciałabym żeby siedząc na kanapie było coś widać zamiast szajki małych rybek(dla drobnicy będzie inne akwarium).

 

Aranżacja będzie podobna do tej http://img28.imageshack.us/img28/2121/11dsc1160.jpg

z tym, że dojdzie jeszcze spora bacopa caroliniana o wysokości około 40cm. Akwarium typowo dekoracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dla jednej pary to akwarium nie jest małe, owszem jest 80cm długości ale jest wysokie. Jeżeli bardzo chcesz parę skalarów to spróbuj. Wystrój który planujesz również rybom miejsca nie zabierze. Próbuję sobie zobrazować jak te skalary będą miały na swoim akwarium, taka sama wysokość i myślę, że będzie okej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram dopiero stolik z metalowych kątowników i od razu zawożę do firmy, która mi wytnie deski na wymiar. Zalanie akwarium jeszcze potrwa, w najlepszym wypadku tylko tydzień, albo i dłużej. Skalary trafią do zbiornika później niż kiryski także dużo czasu przede mną. Bartt, a parametry dla obu gatunków i temperatura-czy są odpowiednie?

.

Edit: Pley to doradź inne gatunki, ryb jeszcze nie ma, więc sprawa nie jest przesądzona. Chciałabym rybki, które są większe niż znane nam mieczyki, wcale nie chće robić tam ławicy, a jedynie mieć dość "wyrazistą" obsadę.

Edytowane przez Ossesmayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zakładasz, że będą miały 15cm. Widziałem dużo dorosłych par o mniejszych rozmiarach, nie powinny być w takim rozmiarze ale były i nic nie poradzisz. 

Parametry dla skalarów masz idealne. Nawet ja przy paletkach, a wcześniej skalarach nie mam takich. U mnie ph w granicach 6,8 sama kranówka. 

Edytowane przez Bartt85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edit: Pley to doradź inne gatunki, ryb jeszcze nie ma, więc sprawa nie jest przesądzona. Chciałabym rybki, które są większe niż znane nam mieczyki, wcale nie chće robić tam ławicy, a jedynie mieć dość "wyrazistą" obsadę.


No właśnie masz fajne parametry pod SA, a szkoda bo poleciłbym Ci z racji wysokości ( ryby nie wchodziłyby sobie w drogę) połączenie jajożyworodnych (Mieczyk/ Molinezja) z średnimi (do ok. 12cm) pielęgnicami z rodzaju Cryptoheros.

Przykładowo Cryptoheros sepremfasciatus / C. "Honduran Red Point"/ C. cutteri...


Ale jak chcesz SA to może leć  w harem pielęgniczki (Apistogramma/ Laetacara/ Dicrossus), stadko jakichś ukośników/ bystrzyków/ drobnoustków, a na górze grupka Pstrążenic ?

 

Od razu zakładasz, że będą miały 15cm

Bo zawsze zakładamy, że ryba osiągnie DOCELOWE rozmiary. To nie przesadzona wartość.

 

Widziałem dużo dorosłych par o mniejszych rozmiarach, nie powinny być w takim rozmiarze ale były i nic nie poradzisz.


Poradzisz. Wystarczy odpowiednia karma, dobra hodowla i odpowiedni zbiornik docelowy. Wtedy ryba rosnie jak należy.


To, że widziałeś dorosłe pary o mniejszych rozmiarach nie oznacza, że te ryby nadają się do mniejszych zbiornków.
Ja widziałem często dwuletnie 4cm molinezje. To znaczy, że mogę śmiało je trzymac w 30L ?





Generalnie ta wysokość zbiornika to duży minus. Zbiornik dałby o wiele więcej możliwości gdyby zamienić szerokość z wysokością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest jaki jest i moim zdaniem jest odpowiedni na parę skalarów. 

Zakładamy, że ryba osiągnie docelowe rozmiary, jednak nie zawsze tak jest bo dużo zależne jest też od genetyki i karma czy wielkie akwarium nic tu nie pomoże. 

Podejrzewam, że docelowo zostanie umieszczona tam już dorosła para. Chyba, że będzie więcej sztuk od młodego to wtedy akwarium jest za małe. 

Poza tym nie porównuj 30l do 170l bo takie porównanie jest bezsensowne na przykładzie mniejszych ryb. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oza tym nie porównuj 30l do 170l bo takie porównanie jest bezsensowne na przykładzie mniejszych ryb.


Jak dla mnie porównanie normalne. Porównałem ryby o innej wielkości. Proporcje zachowane...


 

Zbiornik jest jaki jest i moim zdaniem jest odpowiedni na parę skalarów.


Gdybyś miał dłużej parkę skalarów w 100cm to byś inaczej śpiewał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley, pierwsza opcja jest lepsza, ale boję się żyworódek. Po roku utonęłabym pod ilością młodych, bo znając siebie w życiu nie pozwoliłabym na naturalną selekcję w akwarium. Kiryski panda muszą być w tym akwarium, z pielęgniczkami drugi raz już nie chcę próbować. Ramirezki oddałam, tak jak wcześniej wspomniałam ze względu na agresję do kirysków.

 

Skalary jak miałabym kupować to dorosłą dobrana parę.

Akwarium ma takie wymiary i już tego nie zmienię, miało być inne, był to prezent od znajomego szklarza. Ze zwykłej uprzejmości nie chcę go wyrzucać czy postawić w piwnicy. Ze względu właśnie na wysokość akwarium musi być minimalistyczne, gdyż docierające światło na dno będzie o wiele słabsze i zwyczajnie wiele roślin nie da rady, poza tym aranżacja takiego zbiornika nie jest prosta i w/w link to jedyne co widziałabym w tym akwarium.

 

Sama nie mam pomysłu na obsadę do akwarium. Założyłam wątki na dwóch różnych forach, żeby uzyskać jak najbardziej optymalną odpowiedź i powiem szczerze, że każdy użytkownik ma mieszane uczucia co do wymiarów, jedni uważają, że 2 skalary mogą być, inni że tylko wysokość akwarium mnie ratuje, i jak na razie pley zupełnie odradził mi ten gatunek.

Edytowane przez Ossesmayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też celować w Azję !

Kopa nurzańca- on wykorzysta wysokość akwarium, średnie zwartki (mimo dużej wysokości akwarium mogą się trzymać przy dnie) i jakieś mchy.

Do tego przy powierzchni harem Betta lub jakichś Trichogaster / Trichopodus.

W toni średnie stadko Razbor lub mniejszych Brzanek.

Na dnie stadko piskorków.


W takim akwarium potencjał akwarium zostałby wykorzystany w pełni. Gurami lub Prętniki byłyby fajnymi rybami reprezentacyjnymi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...