Skocz do zawartości

Dlaczego ryby pływają przy powierzchni wody ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

stan faktyczny:

- akwarium 72 litry

- obsada około 72 rybki, najwiećej bo ok 40 młodych gupików, reszta to neonki, danio, molinezje, kiryski i glonojady

- temperatura 24 stopnie

- filtr minikani 120 skierowany do góry na taflę wody, niestety nie mam dokupionego regulatora napowietrzania, więc nie lecą bąbelki powietrza, tylko sam strumień wody.

 

Dlaczego rybki pływają przy powierzchni wody, tak jak na foto ?

post-20468-0-15266800-1392473699_thumb.jpg

post-20468-0-23709200-1392473704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek121 jak wykonać te testy ? Pytam, gdyż jestem początkującym akwarystą ;).

 

Panowie co do przerybienia akwarium to trochę zdaję sobie z tego sprawę ;). Kupiłem 40 gupików, były malutkie, a teraz urosły i w sumie jak były malutkie to faktycznie tego problemu pływania pod taflą wody nie było.

 

Za tydzień powinienem mieć drugie takie samo akwarium to porozdzielam trochę tych rybek, tymczasem nie wiem czy mogę coś zaradzić, żeby rybki się nie męczyły ?

 

Podniosłem deszczownie powyżej tafli wody, teraz woda wpada na taflę, przez co powstają zawirowania i bąbelki w wodzie, aczkolwiek z tego co czytałem, wystarczy ruch tafli wody żeby był tlen w wodzie, nie musi być bąbelków w wodzie z filtra żeby był tlen, czy jednak dobrze jest jak wpada do akwarium z filtra dużo bąbelków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik przerybiony. Obsada do korekty. Poprawienie tego jest sprawą priorytetową.

Ryby tak jak już było napisane są zapewne podtrute.

W tej chwili na szybko co można zrobić to podmienić 20 - 30 % wody. Oczywiście woda do podmiany powinna być odstana, a nie prosto z kranu.

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splend - obsada do korekty, takie stwierdzenei mi za dużo nie daje, poproszę o rozwinięcie tematu, co masz konkretniej na myśli?

 

Po ustawieniu deszczownicy nad taflę wody, gdy to wszystko ładnie wiruje, po godzinie rybki zaczęły pływać po całym akwarium.

Żeby zrobić taki zabieg musiałem ściągnąć klapę z oświetleniem, ale brak oświetlenia chyba nie spowodował pływanie rybek po całym aqua ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale oświetlenie jest roślinom niezbędne do fotosyntezy a te z kolei wytwarzają tlen w dzień. Co do samej obsady, glonojad za duży do tego akwa, wybierz jeden gatunek  ryby ławicowej. Molinezja ciepłolubna, tu zbiornik za mały chyba że zdecydowałbyś się tylko na stado tego gatunku ale to od biedy. Danio jako ryba szybkopływająca i zimnolubna ni jak nie pasuje do tego zbiornika i obsady. Zostanie Ci stado neona, stado kirysa jednego gatunku, harem gupika lub kilka samców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuanda wyprzedził mnie z postem i co do obsady napisał mniej więcej to co ja chciałem napisać, a więc tu już nie będę się rozpisywał.

Dobrze by było jak byś znał parametry wody takie jak pH , GH ,KH ( testy do badań można kupić w sklepach akwarystycznych, a w opakowaniu jest instrukcja jak dane testy przeprowadzić ) wtedy można by jeszcze dokładniej dobrać obsadę do Twojego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...