Skocz do zawartości

Obsada do 112l


KoVUri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od paru tygodni zastanawiam się nad obsadą akwarium o litrażu 112.

Jakoś nie mogę się zdecydować na konkretne gatunki ryb z Azji.
Jeżeli macie jakieś pomysły na konkretną obsadę to z chęcią poczytam.

Od razu podpowiem ,że posiadam 3 osobniki szczupieńczyka pręgowanego  ( z południowej i środkowej części Indii.)i nie chciałabym dołączać do nich małych ryb, bo z doświadczenia wiem ,że potraktują je jako pokarm(zdarzyło im się memłać mieczyki).

 

Oczywiście czytałam fora na temat obsady konkretnych azjatyckich biotpów ale nigdzie nie zobaczyłam szczupieńczyka lub w obsadzie były za małe ryby :-?

 

I jak już co do tych biotopów jeżeli jest możliwość proszę o podpowiedź co do roślin będzie mi bardzo pomocne w odtworzeniu miłego domku dla przyszłych podopiecznych. :cool: 

 

PS.Wybaczcie za błąd w temacie chodzi o obsadę do 112l

Edytowane przez KoVUri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście czytałam fora na temat obsady konkretnych azjatyckich biotpów ale nigdzie nie zobaczyłam szczupieńczyka lub w obsadzie były za małe ryby :-?

Witaj,

A może obsady do 112L nie mają szczupieńczyka bo jest od za duży do tego litrażu (rybka do 10 cm w akwa o długości mniej jak 100cm to trochę słabo)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W 80 litrowym zbiorniku można hodować dwie pary. " żywcem wzięte z encyklopedii superakwarium.pl  :lol:

 

Sprawdzałam wiele stron i nawet w propozycjach większych akwariów ich nie było.

Nie sugeruj się tym co tam masz, encyklopedia w superakwarium ma wiele błędów.

Chcesz wiarygodne informacje --> http://www.seriouslyfish.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...