Skocz do zawartości

Statecznik elektroniczny TL5 2x 14/21/28/35W


Robert K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam statecznik elektroniczny PHILIPS HF-PERFORMER II Electronic Ballast 2xTL5 14/21/28/35W oraz oprawki T5.

 

I teraz moje pytanie: czy mogę do takiego statecznika podłączyć dwie różne świetlówki, np. jedna T5 14W i jedną T5 28W, czy musi być para jednakowych świetlówek, np. 2x T5 14W lub 2x T5 35W ?

 

Zadałem to pytanie również na elektroda.pl ale nie mogę się doczekać odpowiedzi, coś mało chętni są do pomocy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektrykiem ale... No właśnie, skoro taki statecznik potrafi podać napięcie znamionowe poprawne dla dwóch świetlówek o mocy 14W (razem 28W) lub dla dwóch świetlówek o mocy 35W (razem 70W) to nie obsłuży pośredniego ? - np. 14W i 28W

 

Chyba rozumiem. Taki statecznik podaje jedno napięcie dla pary świetlówek. Jest przecież jeden obieg. I teraz jeśli podepnę dwie różne to albo napięcie znamionowe będzie nieprawidłowe dla obu świetlówek, bo uśredni moc albo będzie prawidłowe dla jednej z nich. Tak mi się wydaje.

 

 

Jak już pisałem, nie jestem elektrykiem ale teraz czytałem - napięcie znamionowe to jest przecież przy każdej takie samo - to jest przecież 230V//50Hz.

 

Tu chyba będzie chodziło o różny prąd znamionowy (A- amperaż) czyli natężenie prądu, a nie napięcie.

Edytowane przez Robert K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stateczniki masz 2 układy. Jeden na jedną, i drugi na drugą swietlówkę. Najczęściej w stateczniku masz 8 wyjść zasilających. Po 4 na lampę. A te stateczniki są inteligentne, więc wykrywają same rodzaj świetlówki, i wiedzą jakie napięcie zapłonu podać. Teoretycznie możesz zasilić swietlówkę 24W statecznikiem 21W, tak miałem u siebie, ale to zależy teraz od rodzaju świetlówki. Czy HO, HE. Ale jeżeli się uda, to automatycznie stracisz sprawność statecznika lub świetlówki. Tak samo musisz pamiętać o odpowiednim dobraniu. Nie pamiętam dokładnie, ale świetlówki HE nie odpalisz na stateczniku HO. Jeżeli Cię to interesuje, poczytaj w necie o tym. Ja tak pamiętam bo pamiętam, nie zajmuje się takimi połączeniami. Więc mogę coś przekręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teoretycznie możesz zasilić swietlówkę 24W statecznikiem 21W,

Ok, ale ja chcę podłączyć świetlówki dwie różne ale jednak obsługiwane przez ten statecznik.

 

No właśnie cały czas od jakiegoś czasu próbuję się doczytać w necie jak to jest. Skoro piszesz że są 2 układy, po jednym na świetlówkę (przy ośmiu wyjściach) to moim zdaniem powinna być możliwość podłączenia dwóch różnych świetlówek.

Przy moim stateczniku wyjść jest 7. Środowe, czwarte wyjście według schematu idzie do obu rurek.

Coś myślę że jak nie spróbuję to się nie dowiem czy tak można podłączyć świetlówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...