Skocz do zawartości

Akwa 150l


Pavell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej zakładałem już podobny temat http://forum.superakwarium.pl/topic/42481-opinie-na-temat-obsady-akwa/?do=findComment&comment=433407 , jednak liczę, że teraz jestem nieco mądrzejszy w tej kwestii  poza tym ze starego planu niewiele zostało. Na dzień dzisiejszy wygląda to następująco:
Akwarium: 150l 100x35x40
Filtr: Fluval 204
Oświetlenie: 2x30 W ( Bodajże jedna lampa biała, druga żółta )
Temperatura: 24-25
Parametry wody: 
NO3: 15
NO2: 0
gH: 21 ( wg wskaźnika z testu JBL, natomiast informacja w wodociągach to 19 )
kH: 15
pH: 7,2-7,6 
Chlor: 0
Fauna: zostawiłem tylko brzanki i dokupiłem im małych kolegów - obecnie 12x brzanka sumatrzańska
Flora: Amazonka, Żabienica, Anubias, Moczarka, Mikrozorum, Pistia, Wgłębka
Korzenie dębu oraz red moor, skały trochę w stylu iwagumi
Podłoże: żwir 3mm oraz biały piasek kwarcowy ( neutralne ph )

No i teraz się zaczyna.... Mianowicie twardość wody i pH pozostawiają wiele do życzenia, planuję nieco to poprawić wymieniając stopniowo po 10l wody  zastępując ją wymieszaną 5l kranówki i 5l destylowanej. Taką czynność w ciągu miesiąca planuję powtórzyć około 8 razy co według kalkulatora twardości powinno poprawić sytuację. Wtedy pH też powinno się w miarę unormować, ewentualnie będzie kombinatorka z garbnikami ( szyszki olchy i liście dębu ) ale też bez przesady żeby nie zrobiła się herbatka. Filtr RO nie wchodzi w grę, a warunki chcę przystosować dla upragnionego haremu pielęgniczek kakadu 1+2 i jakiegoś stadka na dno żeby miało w miarę przyzwoite warunki ( planuje tutaj kiryski 6-8 ) Akwarium jest mocno natleniane i dobrze oświetlone, ale jest świeże po restarcie i musi dojść ( ma 5 dni ) Mam nadzieję, że to również pozytywnie wpłynie na wskaźniki. Proszę o komentarze i porady w którejkolwiek kwestii 

Edytowane przez Pavell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o parametry wody to podmiany wodą destylowana będą Cię trochę kosztowały (na dłuższą metę najtańszą opcją będzie ro, wtedy parametry sobie idealnie wpasujesz w obsadę). To że wpuściłeś ryby do świeżego akwarium to też nie najlepszy pomysł. Trzeba było się wstrzymać min. 2 tyg aż się cykl azotowy zamknie. Napowietrzać nie musisz wystarczy ruch tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Donk: Niestety byłem zmuszony, ponieważ warunki przejściowe jakie byłem w stanie im zapewnić prawdopodobnie po takim czasie miały by tragiczne skutki, miejmy nadzieje, że ten ówczesny kryzys szybko zażegnam.

Do splend: Aż sprawdziłem, bo faktycznie wydaje się to niesamowicie mało tym bardziej po tym co mam przed oczami. Na szczęście są to dwie 30 watówki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...