Skocz do zawartości

60 litrów obsada


Kuba1997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zmienić obsade ponieważ w tej chwili jest źle dobrana (po starym właścicielu).

Chciałbym mianowicie takie ryby:

Neony Inessa x?

Kiryski x?

Gupiki x?

Małe glonojady (już mam 2 sztuki)... Czy jeszcze można coś "dorzucić"?

Edytowane przez Kuba1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką twardość masz w akwarium? Masz normalnie taką w kranie czy coś może Ci zatwardza?

Powiem inaczej woda jest "twarda" jak każda. Test się chyba popsuł (albo ja nie umiem nim się obsługiwać)

 

EDIT: Tutaj są parametry wodociągowej: http://mzwik.koscian.pl/mzwik/files/8398/wodnik0210.pdf

Edytowane przez Kuba1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt że masz twardą wodę raczej należałoby zrezygnować z neonów , a na ich miejsce dać np: Zmienniaki plamiste Xiphophorus musculatus. A dla glonojadów to akwarium jest za małe.

To nie są zbrojniki tylko takie małe po 3 cm A w tym akwa mam już 5 neonów :/ I nie widze oznak które wskazywałyby na złe warunki dla nich

 

Edit: Tych: Zmienniaki plamiste Xiphophorus musculatus mam parke.

Bo planowałem taką obsade:

8 neonów Inessa

6 kirysów

4 platki

+ 2 małe glonki i parka gupików która by została

Edytowane przez Kuba1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja p.. jaka beznadziejna woda.. Od tego zacznę. Ta woda jest do filtracji na własną rękę niezależnie od ryb które chcesz mieć. pH 6,55 przy GH 33 ?! Jedyne co mi przychodzi do głowy w tym wypadku, to absurdalna ilość węgla i wapnia w wodzie (której zapobiegawczo nie podano). Co z tym fantem zrobić?

Szczerze - nie mam pojęcia. Nie spotkałem się jeszcze z wodą kwaśną będącą jednocześnie tak twardą. Wg mnie musisz wpisać filtr RO w swój asortyment. Jest to wydatek rzędu 100-130 zł na membranę o słabej wydajności. Jednak żeby uzasadnić to stwierdzenie kup testy kropelkowe pH, GH i KH. Nie chce mi się wierzyć że takie coś w kranie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...