Skocz do zawartości

Początki z rybkami


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłam akwarium 25 l i umieściłam w nim 11 rybek:

-3 brzanki (zielone)

-3 razbory klinowe

-3 kardynałki chińskie

-1 mieczyka

-1 glonojada

Po 2 dniach zauważyłam ze brzanki (szczególnie jedna) zaczęły zachowywać się agresywnie w stosunku do wszystkich rybek. Dziś jedna z nich zaczęła ocierać się o roślinki i grzałkę.

Po zakupie akwarium już pierwszego dnia użyłam preparatów poleconych przez sprzedawce.

-SERA "Bio nitrivec"

-SERA "Aquatan"

Temperatura ustawiona jest na 24-25 stopni.

Chciałabym wiedzieć czym może być spowodowane powyższe zachowanie rybek, czy gatunki odpowiednio są dobrane, warunki dla nich dobre i co powinnam zrobić (chodzi mi szczególnie o agresywna brzankę).

Proszę o poradę i z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale żadna z Twoich ryb nie nadaje się do tak małego akwarium. Nie zapewniasz im odpowiednich warunków. Stąd właśnie ta agresja. Wszystkie ryby są do oddania. 

 

Edit.

Pozdrów sprzedawce, który po raz drugi Cię oszukał wciskając niepotrzebna chemię. Bo po raz pierwszy oszukał sprzedając obecne rybki do Twojego baniaka.

Edytowane przez szymx007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe akwarium dla  wszystkich z wymienionych ryb. Kardynałki o ile się nie mylę rybki ławicowe trzymane w  liczbie  minimum 6 sztuk. Poza tym  chyba nie czekałaś na dojrzewanie akwarium. Radzę na przyszłość poczytać o rybach i warunkach w jakich powinny być  hodowane, zanim je kupisz. Wtedy nikt tak łatwo cię nie oszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1.Wszystkie ryby najlepiej oddaj lub sprzedaj i kup sobie za to większe akwarium min.60 litrów.
2.Zanim cokolwiek kupisz dokładnie przeczytaj jakie mają wymagania co do parametrów wody.

3. Nie wierz sprzedawcom oni tylko nakłaniają takich jak ty żeby zarobić jak najwięcej kasy

4.CZYTAJ google nie gryzie ani nie pożera(ewentualnie pożera czas)

Co do brzanek zielonych za wysoka temperatura. Ogólnie brak info o innych parametrach wody..gdzie pH itp.?

Ogólnie te ryby są zamęczone w tak małym "słoiku" a agresja to takie nieadowolenie :D

Edytowane przez KoVUri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oddaj do sklepu, przy okazji kopnij w d**ę sprzedawcę i wystartuj na nowo. Akwarium niech dojrzeje sobie przez 2 tygodnie i potem możesz pomyśleć o jakimś bojowniku albo innych rybach, krewetkach, które możesz trzymać w 25l. (tutaj masz przykłady: http://forum.superakwarium.pl/forum/61-do-30l-w-tym-krewetkaria-bojownikaria/).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...